شهر

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

تحقق عدالت اجتماعی در مناطق کم‌برخوردار با اجرای طرح خط آسمان

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران طی تذکری به وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری، اجرای طرح خط آسمان را در راستای تحقق عدالت اجتماعی دانست و گفت: اجرای خط آسمان، عدم النفع چندین هزار پارسل و ملک در مناطق غیربرخوردار را جبران می‌کند.

به گزارش صما، محمد سالاری در جلسه شورای شهر تهران طی تذکری به وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: حدود یک سال و نیم پیش شورای شهر تهران، شهرداری را ملزم کرد که ظرف یک ماه نسبت به اصلاح خط آسمان در طرح تفصیلی اقدام کند، شهرداری تهران طی چند ماه به بررسی کارشناسی و تخصصی موضوع پرداخت. پس از برگزاری صدها جلسه در کمیسیون شهرسازی و حوزه شهرسازی و معماری شهرداری، نهایتا این موضوع به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسید.

وی ادامه داد: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، این مصوبه را دارای تغییرات اساسی نسبت به طرح تفصیلی دانست و تصویب این طرح در دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری را الزامی کرد اما متاسفانه این موضوع چندین ماه است که در دستور جلسات دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مانده است.

وی با بیان اینکه در کمیسیون شهرسازی و معاونت شهرسازی و معماری و حتی شهرداری تهران بارها این موضوع را پیگیری کرده‌ایم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است، تصریح کرد: از آنجایی که این طرح در راستای تحقق عدالت اجتماعی و جبران عدم النفع مناطق غیربرخوردار است و چندین هزار نفر از شهروندان تهرانی در انتظار اجرای این طرح هستند و کار کارشناسی زیادی برای این طرح انجام شده، از ریاست شورای شهر و شهردار تهران درخواست دارم، جلسه‌ای در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی برگزار کنند تا بتوانیم عدم النفع  چندین هزار پارسل و ملک را در راستای اجرای عدالت اجتماعی برآورده جبران کنیم.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا