مسکن و ساختمان

کاربرد میکروسیم‌کارت‌ها در ایران

میکرو سیم‌کارت‌ها، سیم‌کارت‌های کوچکی‌اند که با گوشی‌های نسل جدید و هوشمند همچون آی‌پد و آیفون کاربرد دارند.

ایسنا نوشت:

با ورود نسل جدید تلفن‌های همراه و هوشمند، دو اپراتور تلفن همراه در کشور نیز یه این نوع سیم‌کارت‌ها اقدام کرده و در حال حاضر نیز تعویض سیم‌کارت‌های معمولی به میکروسیم را انجام می‌دهند.

اما هستند عده‌ای از مردم که هنوز از وجود چنین سیم‌کارت‌هایی یا اطلاع ندارند و یا اینکه پس از خرید این مدل تلفن‌های همراه با این مشکل مواجه می‌شوند که چگونه از سیم کارت خود استفاده کنند.

روش سنتی تبدیل میکروسیم‌ها

در چند سال اخیر و با ورود تلفن‌های نسل جدید،‌ مراکز فروش و تعمیر تلفن همراه به تبدیل سیم‌کارتهای معمولی اقدام کردند. یکی از فروشندگان تلفن همراه در مرکز فروش سیم‌کارت و تلفن همراه به خبرنگار ایسنا گفت: این اقدام با روش بریدن بخشی از سیم‌کارت بدون آسیب رسیدن به وسط سیم کارت تا اندازه شدن به سایز قبول سیم کارت در تلفن همراه این کار انجام می‌شود.

تعویض توسط اپراتور

اما هر دو اپراتور تلفن همراه کشور نسبت به تعویض سیم‌کارت‌های معمولی و برعکس این موضوع اقدام کرده‌اند و مراکز خدماتی هر دو اپراتور تبدیل سیم‌کارت معمولی مشترک خود را به سیم‌کارت میکرو انجام میدهد.

در این باره نیز روابط عمومی اپراتور اول تلفن همراه کشور به ایسنا گفت: فروش میکروسیم‌کارت‌ها همچنان ادامه دارد و هر زمان مشترک تقاضا کند میکروسیم درخواستی آماده خواهد شد.

اواخر سال گذشته هم این شرکت اعلام کرده بود که تعویض سیم‌کارت و ارائه میکروسیم کارت جدید، بدون اخذ وجه اضافی (به قیمت تعویض سیم کارت معمولی) انجام می‌شود و هزینه این تعویض برای مشترکان دائمی در صورتحساب دوره و برای مشترکان اعتباری به صورت کسر از شارژ اعمال می‌شود که طبق آخرین اطلاعات این مبلغ ۵ هزار تومان است.

شرکت ایرانسل نیز در این باره گفته است: متقاضیان می‌توانند میکروسیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل را در حال حاضر با مبلغ ۱۰۰هزار ریال به همراه ۳۰ هزار ریال اعتبار اولیه خریداری کنند.

همچنین کلیه مشترکین سیم‌کارت های دائمی، اعتباری و دیتای ایرانسل میتوانند با مراجعه به نمایندگی‌های منتخب و یا مراکز خدمات ایرانسل، سیم‌کارت معمولی خود را به میکرو یا از میکرو به سیم‌کارت معمولی تبدیل کنند.

مشترکان ایرانسل همچنین در صورت تمایل به تعویض سیم‌کارت عادی و تبدیل آن به میکروسیم، می‌توانند به مراکز خدمات یا فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ ۳۰ هزار ریال سیم کارت خود را دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، بهتر است مشترکان در صورت تبدیل سیم‌کارت معمولی خود به میکرو از طریق اپراتور اقدام کنند و کمتر دست به بریدن سیم‌کارت توسط افراد بزنند چرا که مشاهده شده این روش پس از مدتی منجر به خرابی و ایجاد مشکل در سیم‌کارت شده است.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا