دانشنامه ساخت و سازشهرمسکن و ساختمانمعماری

رونمایی از آسمان‌خراش دبی

جنگل در بیابان!

استفانو بوئری از پروژه جنگل عمودی خوددر COP27(کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا) رونمایی کرد.

به گزارش صما استفانو بوئری معمار ماکت پروژه آسمان خراش‌جنگل عمودی را در COP27 در شرم الشیخ ارائه کرد که برای دبی طراحی شده است. این آسمان‌خراش دو برج به ارتفاع ۱۹۰ و ۱۵۰ متر است که شامل ۲هزار و۶۴۰ درخت و ۲۷ هزار۶۰۰ درختچه در نماها است که با سیستمی ازگلخانه ها و باغ های هیدروپونیک ترکیب شده.

توجه زیادی در این پروژه به مدیریت چرخه آب و همچنین به انرژی از منابع تجدید پذیر شده است. سطوح فتوولتائیک در این پروژه  به کار رفته است که قادر به تولید ۵۱۰۰ کیلووات ساعت انرژی پاک و ذخیره شده با سیستم باتری های هیدروژنی هستند و انرژی مورد نیازرا نیز تامین می کند. فرآیندهای مرتبط با چرخه آب ساختمان از جمله جنبه‌های دیگر، تحقیقاتی با هدف شناسایی فناوری‌های ساخت‌وساز، مواد و استراتژی‌ها برای بهینه‌سازی چرخه آب و مدیریت پسماند برای تبدیل آنها به منابع مفید برای اطمینان از پایداری چرخه عمر ساختمان در حال انجام است.

این پروژه به سفارش Impact One، اولین نمونه اولیه جنگل عمودی را برای مناطق MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) با هدف ترکیب مزایای وجود جنگل در شهربا نوآوری به عنوان بخشی از مدیریت سیستم آب در مناطق خشک نشان می دهد. آب و هوا و بهینه سازی تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر از اهداف این پروژه است.

بیست و هفتمین کنفرانس اعضای کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا (COP27) -بر اساس نتایج COP26 برای ارائه اقداماتی در مورد مجموعه ای از مسائل حیاتی برای مقابله با شرایط اضطراری آب و هوایی – از کاهش فوری انتشار گازهای گلخانه ای، انعطاف پذیری ساختمان، و انطباق با اثرات اجتناب ناپذیر تغییرات اقلیمی، برای انجام تعهدات برای تامین مالی اقدام اقلیمی در کشورهای در حال توسعه برگزار شد. 

منبع سایت: Parametric architecture

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا