شهرمسکن و ساختمان

سه منطقه محبوب مستاجران تهرانی! + جدول

مناطق ۴ ،۵ و ۱۵ در تهران بیشترین مستاجران را درخود جای داده اند ،اما نرخ اجاره بها در این منطق ارزان تر از سایر مناطق تهران نیست .

 محله ای در تهران نیست که مستاجران در آن نگران افزایش های نامتعارف نرخ اجاره بها نباشند. هرسال به تعداد کسانی که مجبور می شوند از تهران کوچ کنند ویا به دنبال مسکن در محلات ارزان تری باشند افزوده می شود .

به تازگی یکی از مسئولان شهری گفته است که ۴۲ درصد از مردم کشور زیر خط فقر مسکن قرار دارند، اما خط فقر مسکن در تهران ۸۰ درصد است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفته است که  اجاره نشینی در تهران در سال ۹۵ حدود ۴۳ درصد بوده که احتمال می رود به ۵۰ درصد رسیده باشد. سهم مسکن در سبد خانوار تهرانی از ۴۹ درصد در سال ۹۶ به ۶۵ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است. از ده میلیون تومان درآمد ۶.۵ تومان به اجاره اختصاص دارد. سهم مسکن در سبد خانوار بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد مردم تهران بالای ۸۰ درصد است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه ۴۳ درصد تهرانی ها مستاجر هستند که متوسط کشوری ۲۵ درصد است، یادآور شد: در مناطق چهار ،پنج و  ۱۵ آمار اجاره نشینی بیشتر از سایر مناطق است.

اما نرخ اجاره بها در مناطق محبوب مستاجران چه میزان است . برای رهن یک آپارتمان ۷۰ متری در محله فرجام منطقه ۴ باید ۴۵۰ میلیون تومان بپردازید یا درمجیدیه شمالی یک آپارتمان ۸۵ متری ۶۰۰ میلیون برای رهن پیشنهاد شده است .

در منطقه ۱۵ فایل اجاره به سختی پیدا می شود اما قیت آپارتمان در این منطقه چندان ارزان نیست . اتاقی ۳۰ متری در خاوران ۴۰ میلیون رهن و ماهیانه یک میلیون تومان برای اجاره پیشنهاد شده است .

در منطقه ۵ محله شهران جنوبی نیز آپارتمانی ۶۹ متری به قیمت ۷۵۰ میلیون رهن کامل پیشنهاد شده است . 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا