نظام مهندسی

بررسی طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از آغاز بررسی طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در جلسه امروز این کمیسیون خبرداد.

عبدالجلال ایری ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: با توجه به ضرورت ارتقاء کیفیت ساختمان‌ها و نارضایتی از عملکرد سازمان نظام مهندسی، مجلس یازدهم به موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که در اوایل دهه ۷۰ تصویب و بیش از ۳۰ سال از عمر آن می‌گذرد ورود کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: البته اقدام برای اصلاح آن از دوره نهم مجلس آغاز شد اما به سرانجام نرسید. کمیسیون عمران از جلسه امروز خود اصلاح این قانون را در دستور کار خود قرار داده است. اصلاح قانون نظام مهندسی در حوزه های مهندسی، فنی، نظارت بر امور مهندسی و بسیاری از مسائل حرفه‌ای در حوزه ساخت و  سازهای شهری صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: به همین جهت سه ماده ابتدایی طرح اصلاح قانون‌نظام مهندسی در خصوص اهداف، تعاریف و وظیفه مندی قانون در جلسه امروز کمیسیون با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی مورد بررسی قرار گرفت.

‫۲ دیدگاه ها

  1. بیش از ۹۹ در صد مجریان نظام مهندسی صوری هستند ، یعنی یک برگه الکی و گرفتن مقداری پول مفت از مالک!!! ، حالا دوستان بجای انکه مجری را واقعی کنند که هم جامعه از ان سود ببرد ، و هم مشکل اشتغال مهندسان تا حدود زیاد حل شود ، گیر داده اند به مسکن ملی !!! واقعا شرم اور است که ادم کم سوادی امده ۲۶ شرکت مجری صوری درست کرده و حق صدها مهندس را پایمال کرده ، کسی باو کاری ندارد!! ،

  2. برای جلوگیری از فعالیت شرکت های مجری حقوقی صوری ، باید این شرکتها را موظف کنید برای سرپرست کارگاه ( نماینده مجری ) ، حق بیمه تامین اجتماعی بپردازند وآنها را بیمه کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا