مسکن و ساختمان

وزیر نیرو تصریح کرد:

تنها راه افزایش قیمت آب و برق فاز دوم هدفمندی است

وزیر نیرو اعلام کرد تنها مکانیزم افزایش قیمت آب و برق اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌هاست.

مجید نامجو در حاشیه‌ جلسه هیات دولت ر رابطه با قیمت آب و برق گفت: مکانیزم افزایش قیمت آب و برق از مسیر هدفمندی است و راه دیگری برای آن نیست پس اگر مرحله دوم هدفمندی انجام شود راهکار افزایش قیمت آب و برق نیز مشخص خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با توزیع قبض آب و برق که گاهی دو ماه یک بار و اخیرا ۴۵ روز یک بار اتفاق می‌افتد توضیح داد: به هیچ وجه زمان توزیع قبض آب و برق به معنای افزایش قیمت آب و برق نیست و ما طبق روال برای مصرف‌کنندگان سنگین صنعتی هر ماه و برای خانواده‌ها هر ۴۵ روز قبض صادر می‌کنیم که تغییری در آن داده نشده است.

نامجو همچنین در رابطه با وضعیت نیروگاه بوشهر گفت: این نیروگاه توسط سازمان انرژی اتمی اداره می‌شود و وزارت نیرو وظیفه تحویل گرفتن برق برای شبکه سراسری را بر عهده دارد، پس هر وقت آماده باشد ما برق را دریافت می‌کنیم؛ البته اطلاع دارم که آخرین تست‌های نیروگاه انجام شده است و قرار است در دو ماه آینده بهره‌برداری شود.

به گزارش ایسنا، وزیر نیرو همچنین اعلام کرد که پروژه‌ نیروگاه برق‌آبی روز روخانه ارس به عنوان مرز آبی ایران و ارمنستان با حضور رئیس جمهور ارمنستان کلنگ‌زنی می‌شود.

نامجو در رابطه با پروژه‌ ساخت دو نیروگاه برق‌آبی مشترک در ایران و ارمنستان گفت: منافع این پروژه به ایران می‌رسد، چون ۵۰۰ میلیون دلار از تامین اعتبار آن توسط ایران انجام شده است که هر واحد ۶۵ مگاوات به صورت دائم برق تولید می‌کند.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا