مسکن و ساختمان
محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران:

ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان‌ها پس از ایمن سازی

بعد از حادثه پلاسکو، ما در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، توانستیم نهضتی را مبتنی بر توجه به موضوع ایمن سازی ساختمان ها بر پا کنیم.

بر همین اساس، امروز در مناطق مرکزی شهر شاهد ایمن‌سازی ساختمان‌های عمومی با مشارکت خود شهروندان، صاحبان ساختمان ها و امنا و هیئت مدیره های آن‌ها هستیم که البته باید اشاره کنم سازمان آتش نشانی تهران و مناطق ۲۲ گانه نیز در این حوزه عملکرد و کارنامه بسیار خوب و درخشانی داشته‌اند.

من بارها در پروسه ایمن سازی ساختمان‌هایی در مقیاس پلاسکو و حتی بزرگتر از آن حضور پیدا کردم و برای من این موضوع بسیار جالب بود که علیرغم هزینه هایی که راه‌اندازی سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق و سایر تجهیزات ایمنی در شرایط تحریم های ظالمانه داشته‌اند، صاحبان و ذینفعان این ساختمان‌ها اعلام خرسندی می‌کردند از این بابت که علیرغم تقبل این هزینه های بالا در شرایط رکود اقتصادی، نه تنها دیگر جان و مال‌شان در خطر نیست بلکه ساختمان‌هایشان، ارزش افزوده قابل توجهی نیز پیدا کرده‌اند.

مثلاً در مورد ساختمان آلومینیوم که یکی از ساختمانهای بسیار پرخطر از نظر ایمنی به شمار می‌رفت علیرغم هزینه چند صد میلیونی به ما اعلام کردند که با این کار ارزش افزوده واحد های اداری و تجاری ایشان چندین برابر شده است.

ما همچنان تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این موضوع را به عنوان یک دغدغه عمومی پیش ببریم و در همین راستا دومین گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک نیز، حرکت بسیار خوبی است در جهت تقویت این مسئولیت پذیری اجتماعی و ما نیز از طرف کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر و سایر همکاران‌مان در این حوزه هر کمکی که بتوانیم در جهت برگزاری هرچه موثرتر این رویداد ارائه خواهیم داد.

لازم به ذکر است معاونت حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در نظر دارد با همکاری شهرداری منطقه یک تهران و مجتمع رسانه ای راه و ساختمان، دومین گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک را با محوریت “ساختمان ایمن” در تاریخ  ۳۰دی و ۱ بهمن ماه ۹۹  در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار نماید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.event.samair.ir/S2 مراجعه کنید

دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا