مسکن و ساختمان

حسینی:

مسکن مهر ارزان‌قیمت حق تهرانی‌ها است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مسکن مهر ارزان‌قیمت حق تهرانی‌ها است، گفت: متاسفانه تهرانی‌ها فقط در شهرهای همجوار تهران می‌توانند صاحب مسکن مهر شوند که این امر باید اصلاح شود.

سید بهلول حسینی از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی گفت: در حال حاضر مسکن در دو مدل سرمایه و محلی برای سکونت افراد مطرح است و در این شرایط است که برخی از مردم فاقد مسکن هستند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختصاص مسکن به همه ایرانی‌ها از وظایف دولت جمهوری اسلامی است، گفت: دولت وظیفه دارد حداقل‌های زندگی که شامل مسکن و شغل است را تامین کند.

وی افزود: مسکن مهر تحولی را در ایجاد سکونت دائمی برای مردم ایجاد کرد و با حذف هزینه‌های مربوط به زمین ساختمان‌های مسکونی باعث کاهش بهای تمام‌شده شد.

حسینی با بیان اینکه پادگان‌های تهران شرایط واگذاری به مسکن مهر را دارند، گفت: این حق تهرانی‌ها نیست که در شهرهای همجوار صاحب مسکن مهر شوند و آنها باید بتوانند در شهری که بزرگ شده‌اند، زندگی کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه علاقه‌مندان به زندگی در تهران زیاد هستند، باید شرایط خاصی را در نظر گرفت که به‌عنوان مثال می‌توان سابقه سکونت و سن افراد را جزو آن برشمرد.

این نماینده مجلس نهم افزود: نباید کسی را به خاطر اینکه از سرمایه کافی برخوردار نیست، از شهر و دیار خود دور کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه باید شرایط ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن مهر آسان شود، گفت: پادگان قلعه‌مرغی که تبدیل به بوستان ولایت شد می‌توانست بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در خود جای دهد و مشکل مسکن تهرانی‌ها را حل کند.

وی افزود: نباید به مسکن مهر اجازه خرید و فروش داد تا تنها افراد مستضعف بتوانند از آن استفاده کنند و اگر کسی خواست خانه خود را بزرگتر کند آن را به قیمت روز به دولت تحویل دهد و دولت آن را به فرد دیگری واگذار کند.;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا