شهرمسکن و ساختمان

تفاوت قیمت در خانه‌های بلوار کشاورز

بررسی لیست خانه های فروشی در بلوار کشاورز نشان از تفاوت قابل توجه قیمت خانه های نوساز و قدیمی دارد، آپارتمان های نوساز با متراژ زیر ۱۰۰ متر از نظر قیمت نزدیک به آپارتمان های کهنسال با متراژ بالای ۱۵۰ متر مربع هستند .

به گزارش صما و به نقل از اکوایران ، بررسی فایل های فروش آپارتمان ها در بلوار کشاورز نشان از اختلاف قیمت قابل توجه میان آپارتمان ها از نظر سن بنا و موقعیت مکانی دارد. برخی از آپارتمان ها نزدیک به میدان ولیعصرگران تر و آپارتمان های نزدیک تر به بیمارستان امام ارزان تر هستند. تفاوت قیمت هر متر مربع آپارتمان در این منطقه به ۳۰ میلیون تومان می رسد .

بررسی آپارتمان های فروشی در این محدوده نشان می دهد کف قیمت پیشنهادی از متری ۳۲ میلیون تومان آغاز و خانه های نوساز به متری ۶۵ میلیون تومان هم می رسد. به طور میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان فروشی در این منطقه نزدیک به متری ۴۶ میلیون تومان است .

بیشتر آپارتمان های قدیمی بزرگ متراژو بدون پارکینگ هستند اما آپارتمان هایی زیر ۱۰ سال در این محدود قدمت دارند هم دارای پارکینگ و هم آسانسور هستند .

به طور مثال یک آپارتمان ۸۵ متری با قدمت ۱۷ سال که درطبقه زیرهمکف است و ۶۰ متر خیاط اختصاصی دارد به قیمت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمانی ۱۱۲ متری با آنساور و پارکینگ که سن بنای آن ۹ سال است ۶ میلیاد تومان برای فروش پیشنهاد شده است  خانه ای نوساز ۹۵ متری  نیز در این بلوار ۶ میلیارد تومان برای فروش قیمت گذاری شده است .

 با وجود عقب نشینی قیمتی برخی از فروشندگان باز هم بازار خرید و فروش در شهریورماه پر رونق نبود . فعالان بازار مسکن در محدوده مرکزی شهر می گویند ، انتظار فایل های اجاره در بلوارکشاورز برای یافتن مشتری کوتاه اما زمان انتظار برای فروش آپارتمان های این محدوده حتی آپارتمان های خوش قیمت طولانی است . به گفته آنها خریداران همچنان در حالت انتظار هستند .کنش‌گران بازار مسکن می‌خواهند ببینند شرایط بازارهای موازی به چه صورتی پیش  می‌رود و به تبع آن بخش مسکن هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

هرچند که خوش بینی برای کاهش قیمت ها در بازار وجود ندارد در مقابل فعالان بازار معتقدند  چه توافق بشود و چه نشود جهش قیمت مسکن را  حداقل تا یکسال آینده شاهد نخواهیم بود. اما متناسب با شرایط موجود و تورم طبیعی است که شاهد یک افزایش قیمتی هم در مسکن مانند هر کالای دیگر باشیم .به گفته آنها در بحث مسکن همیشه هر ۵ یا ۱۰ سال  یکبار شاهد افزایش قیمت هستیم که ربطی به موضوع تحریم و  روند مذاکرات ندارد. این نگاه در حالی بیان می شود که در سال های اخیر دوره جهش کوتاه تر شده است.

توصیه فعالان بازار مسکن به خریداران واقعی این است که  انتظار جایز نیست ،مثلا افراد می خواهند خانه بخرند می گویند صبر کنیم تا نتیجه مذاکرات مشخص شد این طرز تفکر کاملا اشتباه است و حتی منجر به ضرر هم می شود.

مرداد امسال ۷ هزار ۸۲۵ فقره خرید و فروش مسکن در تهران انجام شد؛ در حالی که خردادماه معاملات ۱۳ هزار و ۸۷۴ فقره بود که نشان می‌دهد خرید و فروش ملک در تهران تقریبا نصف شده است. بر این اساس سرعت رشد ماهیانه قیمت نیز در مقایسه با دو ماه قبل تقریبا به یک چهارم رسیده است.

لیست آپارتمان های فروشی در بلوارکشاورز

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا(سال)

قیمت کل (تومان)

بلوارکشاورز

۸۵

۱۷

۲میلیارد و ۷۰۰میلیون

بلوار کشاورز

۱۱۲

۹

۶میلیارد

بلوارکشاورز

۹۵

نوساز

۶میلیارد

بلوارکشاورز

۴۲

۲۴

۲میلیارد

بلوار کشاورز

۱۲۰

۹

۷میلیارد و ۱۰۰میلیون

بلوار کشاورز

۲۰۶

۳۰

۸میلیارد و ۲۴۰میلیون

بلوارکشاورز

۵۶

۱۱

۳میلیارد و ۱۰۰میلیون

بلوارکشاورز

۱۷۵

۳۰

۵میلیارد و ۹۰۰ میلیون

بلوارکشاورز

۲۲۱

۳۰

۸میلیارد

بلوارکشاورز

۶۴

۱۰

۳میلیاردو ۴۹۰میلیون

بلوارکشاورز

۲۰۳

۳۰

۹میلیارد و ۱۳۵ میلیون

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا