مسکن و ساختمان

۶۰ هزار واحد مسکن ملی برای شهر‌های کوچک ساخته می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این بنیاد در شهر‌های کمتر از ۵۰ هزار نفر جمعیت، حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب مسکن ملی خواهد ساخت که زمین آن را تحویل گرفتیم.

به گزارش صما به نقل از ایلنا،‌ علیرضا تابش گفت: هم‌اکنون ۴۷ تا ۴۸ هزار واحد از مسکن ملی را طراحی و ساخت آن را شروع کرده‌ایم که امیدواریم با رفع موانع بانکی و سرمایه‌ای، بتوانیم به سرعت بهتری دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه جایزه تعالی و پیشرفت ۵ سال است که برگزار می‌شود، گفت: امروز در بخش مسکن‌های کوچک در شهر‌های کم جمعیت و روستاها، به فناوری برتر و بهره‌وری بهتری دست یافتیم و برای مسکن محرومان و مستضعفان به خصوص در بازسازی‌ها طرح‌های بزرگی اجرا کرده‌ایم که در همه آنها از فناوری‌های روز دنیا استفاده شده است.

تابش افزود: نهاد‌های انقلابی از هماهنگی و هم‌افزایی بسیار خوبی در بخش مسکن برخوردارند و ما نیز با بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی (ره) هم‌افزایی داریم و امیدواریم این هم‌افزایی روزبه‌روز بیشتر شود.

همچنین رئیس شورای سیاست‌گذاری جایزه ملی تعالی و پیشرفت نیز در جمع خبرنگاران گفت: بهره‌وری سومین محور اقتصاد مقاومتی است و بنگاه‌ها و شرکت‌های وابسته به نهاد‌های انقلابی که مردم‌گرا و ارزش‌محور هستند و با نوآوری و انعطافی که دارند، می‌توانند ظرفیت‌ها و بنیه فکری را فعال کنند.

 محمد جواد ایروانی افزود: در شرایط محرومیت و تحریم، فرصت‌های بزرگی را این شرکت‌ها به وجود آوردند، چون از جنس مردم هستند، صف شکنی‌هایی را از این نهاد‌های انقلابی شاهد بودیم که ساخت واکسن کرونا با عنوان ششمین سازنده واکسن در دنیا یکی از آنهاست.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین اهداف این شرکت‌ها، اقتصاد مقاومتی و کمک به دولت و هم‌افزایی بخش دولتی و خصوصی است.

پنجمین دوره جایزه تعالی و پیشرفت با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌ها و بررسی‌های میدانی برگزار شد و در این دوره یک تیم ۵۵۰ نفره با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها در دستگاه‌های مسئول اقدام به انتخاب شرکت‌های منتخب در این بخش کرده است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا