دانشنامه ساخت و ساز

ساخت آسمان‌خراش ۵۷ طبقه در ۱۹ روز

ساخت آسمان‌خراش ۵۷ طبقه در ۱۹ روز

اگر برج ایفل پاریس در کمتر از ۲ سال ساخته شد، ساخت یک آسمان خراش ۵۷ طبقه در ۱۹ روز خیلی دور از ذهن نیست.پس از آنکه یک گروه ساختمانی در چین، یک برج ۱۵ طبقه را در ۱۵ روز تکمیل کرد، تصمیم گرفت تا یک برج ۵۷ طبقه را در ۱۹ روز بسازد. این ساختمان در نزدیکی دریاچه دانگتینگ در استان هونان چین واقع شده است. برای تسریع ساخت این آسمان‌خراش از قطعات پیش ساخته استفاده و قبل از آغاز عملیات ساخت به موقعیت پروژه فرستاده شد. استفاده از این قطعات از پیش ساخته باعث کاهش تعداد رفت‌و آمد کامیون‌های حامل مواد اولیه و در نتیجه کاهش آلودگی محیط زیست شد. 

سازندگان این پروژه اعلام کردند، این آسمان خراش دارای بالاترین سطح استانداردهای زیست محیط است. استفاده از دیوارهای عایق حرارتی ۲۰ سانتی متری و پنجره‌های جداره باعث شده تا این سازه ۸۰ درصد بیشتر از ساختمان های دیگر انرژی را حفظ می‌کند. طبق گفته آن‌ها، ساخت سریع این هتل باعث کاهش تولید ضایعات و صرف انرژی کمتری شد. پروژه ساخت ۲۷۳۶ قطعه‌ی از پیش ساخته شده این برج، ۴ ماه و نیم قبل از شروع ساخت برج آغاز شد.

آسمان خراش
آسمان خراش

مشخصات برج

ارتفاع این برج ۲۰۰ متر و مساحت زیربنای آن ۱۸۰ هزار متر مربع است. در پروسه ساخت این اسمان خراش در هر روز، سه طبقه تکمیل شد. این ساختمان شامل ۸۰۰ آپارتمان است و فضای اداری کافی برای حضور ۴۰۰۰ نفر را دارد. در ابتدای سال ۲۰۱۶ ساخت این برج آغاز و در ۷ روز اول ۷ طبقه ساخته شد ولی به دلیل نزدیکی موقعیت آن به فرودگاه تعداد طبقات به ۵۷ طبقه کاهش یافت و پروژه متوقف شد.

شروع دوباره پروژه در تاریخ ۱ فوریه بود و در ۱۶ فوریه برج تکمیل شد. در طی این مدت ۴ روز به دلیل هوای بد کار متوقف شد، بنابراین این برج در ۱۹ روز ساخته و تکمیل شد. اگر این برج با روش‌های سنتی و معمول ساخته می‌شد ، ساخت آن ۲ سال طول می‌کشید

آسمان خراش
آسمان خراش

سازندگان این برج مدعی هستند که این روش، روشی مناسب و امن برای ساخت آسمان خراشهای بزرگ است. در روشهای سنتی ساختمان ها آجر به آجر ساخته می‌شوند ولی با استفاده از این روش کافی است قطعات از پیش ساخته را سر هم کرد. ولی در عین حال ممکن است ساختمانهای ساخته شده با این روش مطابق سلیقه بسیاری از افراد نباشند. امروزه افراد به دنبال خانه‌های خاصی هستند که مطابق سلیقه آنهاست.

آسمان خراش
آسمان خراش

سمان‌خراشی مقاوم در برابر زلزله

ممکن است برخی تصور کنند اقامت در این آسمان خراش در منطقه زلزله‌خیز چین کمی نگران کننده است. اما این آسمان خراش با استانداردهایی ساخته شده که تا ۹ ریشتر در مقابل زازله مقاوم است. سازندگان این هتل قصد ادامه ساخت ساختمان‌هایی از این دست را در سراسر چین دارند. آن‌ها در انتظار اجازه ساخت برج ۲۲۰ طبقه‌ی شهر آسمان در گانگشا هستند. از دیگر سازه‌های این شرکت می‌توان به ساخت یک ساختمان ۶ طبقه در ۲۴ ساعت (شانگهای)، هتل ۱۵ طبقه در ۶ روز و هتل ۳۰ طبقه در ۱۵ روز سال ۲۰۱۱ اشاره کرد.

 

بلندترین آسمان‌خراش چوبی جهان با نیروی خورشیدی!

 

بلندترین آسمان‌خراش چوبی جهان با نیروی خورشیدی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا