مسکن و ساختمان

جدول/کاهش قیمت کل خودروهای داخلی

در این هفته در محصولات گروه خودروسازی سایپا قیمت خودروی سایپا ۱۱۱ به حدود ۱۳ میلیون تومان کاهش یافت. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

;

باشگاه خبرنگاران: در هفته‌ای که گذشت قیمت بیشتر خودروهای پرتیراژ داخلی تحت تاثیر افزایش تولید این محصولات در حد قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت.

در این هفته در محصولات گروه خودروسازی سایپا قیمت خودروی سایپا ۱۱۱ به حدود ۱۳ میلیون تومان کاهش یافت. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت سایپا SL 131 نیز با کاهش قابل توجه به حدود ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و SX 131 نیز به قیمت حدود ۱۳ میلیون تومان ‌رسید. البته قیمت رسمی SL 131 معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX 131 نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

در هفته گذشته قیمت تیبا نیز به حدود ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش یافت. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان تعیین شده است. قیمت تندر۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز در محدوده حدود ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ثابت ماند. البته قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت مگان ۲۰۰۰ اتومات نیز با کاهش دو میلیونی به حدود ۵۹ میلیون تومان رسید. البته قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان است. ماکسیما نیز به قیمت حدود ۹۰ میلیون تومان عرضه می‌شد. البته قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
در هفته گذشته در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی‌های فروش موجود نبود. قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز اندکی کاهش یافته و در مدل V9 آن به حدود ۴۰ میلیون تومان و مدل V8 نیز حدود ۳۱ میلیون تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی مدل V9 حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و مدل V8 نیز ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

روند کاهشی قیمت تندر ۹۰ ایران خودرو نیز ادامه یافته و در مدل E1 آن به حدود ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E1 ایران خودرو معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

در این هفته قیمت پژو ۴۰۵ باز هم اندکی کاهش یافته و به حدود ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان تعیین شده است. روند کاهشی قیمت پژو پارس سال اما با شدت بیشتری ادامه یافته و قیمت این خودرو به حدود ۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان کاهش یافت. البته قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومان است.
سمند EF7 در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد که قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۱ میلیون تومان است.

قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به نوسان عرضه از سوی خودروسازان و برخی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها با درصدی از نوسان و تفاوت در نمایندگی‌های فروش مختلف همراه است.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا