مسکن و ساختمان

کاهش تنوع سواری‌های تولیدی در ایران

به دنبال توقف تولید برخی خودروها، تنوع سواری‌های تولیدی در کشور کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در حالی در آمار رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در مهرماه کیفیت ۱۹ سواری تولیدی را مورد بررسی قرار داده که تا چند ماه پیش کیفیت حدود ۲۵ سواری در این رده‌بندی مورد بررسی قرار ‌می‌گرفت.

در این میان ماکسیما، پژو ۲۰۶ و ۲۰۶ صندوق‌دار از شاخص‌ترین سواری‌هایی هستند که تولید آن‌ها در چند ماه اخیر به دلایل مختلف متوقف شده است. تولید محصولات خانواده ۲۰۶ از چند ماه پیش و به دنبال قطع همکاری ایران خودرو و پژو متوقف شد. ماکسیما نیز از ماه گذشته به دلیل گذشت حدود ۱۱ سال از زمان آغاز تولید آن از خطوط تولید خارج شد.

در این شرایط تنوع سواری‌های تولیدی در کشور به نیسان تیانا، مگان، نیومزدا ۳، گراند ویتارا، تندر ۹۰، پژو پارس و ۴۰۵، سمند، تیبا، پراید، محصولات MVM، لیفان و و تعداد محدودی هیوندایی آوانته محدود شده است.

البته به نظر می‌رسد که این وضعیت موقتی بوده و در چند ماه آینده با ورود برخی خودروهای جدید تنوع سواری‌های تولیدی در کشور دوباره افزایش خواهد یافت. رانا و دنا از خودروهای جدیدی هستند که در آینده وارد بازار خواهند شد.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا