نظام مهندسی

وعده‌های مجلس برای حل مشکلات نظام مهندسی/ اصلاح قانون نظام مهندسی تا قبل از پایان مجلس

رئیس مجلس در نشست اعضای نظام مهندسی سراسر کشور گفت: به زودی ماده ۵ قانون بیمه تامین اجتماعی برای بیمه کردن مهندسان ساختمان اصلاح می شود.

نشست اعضای نظام مهندسی ساختمان با محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکل مهندسان ساختمان برگزار شد.

در این نشست قالیباف گفت: مجلس اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان را با مشارکت مهندسان ساختمان تا قبل از پایان یافتن مجلس یازدهم تصویب خواهد کرد.

دراین نشست مشکلات و مسائل مهندسان ساختمان مطرح شد که حمزه شکیب رئیس سازمان نظام مهندسی کشور به بیمه نبودن مهندسان ناظر به عنوان مشکل اصلی این قشر اشاره کرد.

قالیباف نیز در ادامه گفت اینکه کارگران ساختمانی بیمه می شوند اما مهندسان چنین امکانی ندارند به دلیل کم کاری ما در مجلس است که باید ماده ۵ قانون بیمه را درست کنیم و تمام تلاش ما این است که این مشکل را به زودی و تا به اتمام نرسیدن مجلس یازدهم حل کنیم. حتما باید اصلاحاتی در قانون اعمال کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: کاهش تصدی گری دولت در مسکن و سپردن کار ساخت و ساز را به مردم ضروری است. مجلس فقط تولی‌گری مسکن را به وزارت راه و شهرسازی داده و تصدی گری مربوط به مردم است.هوشمند سازی باید اساس کار نظام مهندسی باشد. نتیجه هوشنمندسازی،شفاف سازی و مردمی سازی کارآمدی است.

در پایان نشست قرار شد مشکلات و مطالبات مهندسان در کمیسیون عمران مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا