مسکن و ساختمان

در نمایشگاه درب و پنجره علاوه بر معرفی آخرین تولیدات، به روزترین مسائل آموزشی تدریس شد

وحید جلالی پور، دبیر انجمن درب و پنجره در گفتگو با صما:

پانزدهمین نمایشگاه درب و پنجره  ۲۳ تا ۲۶ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

وحید جلالی پور، دبیر و نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان درب و پنجره در گفتگو با صما درباره این نمایشگاه گفت: نمایشگاه امسال دستاوردهای منحصر به فردی نسبت به چند سال گذشته به دلیل پاندمی کرونا، رکود صنعت ساختمان به تبع آن و وضعیت کلی کسب و کارها داشت که از سویی با مشارکت کننده بیشتر از سالهای قبل همراه بود و از سوی دیگر نیز برگزاری کارگاه های تخصصی آن با استقبال گرم تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و فعالان صنعت ساختمان مواجه شد.

وی افزود: در پانزدهمین نمایشگاه درب و پنجره ۱۲ کارگاه تخصصی با عناوین مختلف برگزار شد که مدت زمان برگزاری در نظر گرفته شده به دلیل استقبال یک ساعت بیشتر  در تمام کارگاه طول کشید و ظرفیت سالن های برگزاری نیز کاملا پر بود. در این کلاس ها تلاش شد ضمن بررسی آخرین تکنولوژی های درب و پنجره در دنیا و ایران  به روش های ذخیره انرژی نیز پرداخته شود تا به سمت کاهش اتلاف انرژی گام برداریم.

دبیر انجمن درب و پنجره ادامه داد: کمیته آموزش انجمن امسال بعد از چندین سال توقف مسائل آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا با تمام قوت ظاهر شد و از متخصصان داخلی از مرکز تحقیقات رسانه تا متخصصان خارجی از آلمان و ترکیه این کلاس ها را برگزار کرد.

کارگاه های عملی نیز شامل کارگاه های ساخت، تولید و روش نصب بودند که طی ۴ روز برای علاقه مندان برگزار شد.

این نمایشگاه که با استقبال گرم تولیدکنندگان داخلی مواجه شد شامل ۱۷ هزار متر مربع مساحت غرفه ای بود و علاوه بر بازدیدکنندگان داخلی بازدیدکنندگانی از کشورهای همسایه نظیر عراق، ترکیه و افغانستان به اضافه بازدیدکنندگانی از چین  و آلمان  در آن حضور داشتند. متاسفانه به دلیل تحریم ها علیه ایران امسال شرکت کننده خارجی نداشتیم.

ارائه جدیدترین محصولات صنعت درب و پنجره، تبادل اطلاعات و فناوری، آشنایی بازدیدکنندگان با آخرین دستاورد‌های عرضه‌شده در بخش‌های مختلف، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زائی و بازاریابی و توسعه صادرات از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بود.

در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی درب و پنجره، مشارکت کنندگان از آخرین تولیدات و دستاوردهای خود در گروه های کالایی نظیر، درب و پنجره‌های upvc و آلومینیومی، تزئینی و دست ساز، درب‌های کشویی، لولایی، جمع شو و گردان و مکانیزم‌های مربوطه، پنل‌های کامپوزیت چوب – پلیمر، انواع مختلف چهارچوب‌ها و ورودی‌های متشکل از ماشین آلات و ابزار خط تولید درب و پنجره، شیشه‌های مخصوص دوجداره، رفلکس، رنگی رونمایی شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا