مسکن و ساختمان

کاهش یک درصدی قیمت اوراق تسهیلات مسکن

در معاملات بازار های فرابورسی ۱۴۹.۱ میلیون اوراق در ۱۷ هزار و ۵۵۵ نوبت به مبلغ ۱.۵هزار میلیارد ریال معامله شد و شاخص فرابورس با ۷.۵ واحد رشد به کانال ۷۹۰.۰۳ واحد رسید.

;ایلنا : در معاملات بازار های فرابورسی ۱۴۹.۱ میلیون اوراق در ۱۷ هزار و ۵۵۵ نوبت به مبلغ ۱.۵هزار میلیارد ریال معامله شد و شاخص فرابورس با ۷.۵ واحد رشد به کانال ۷۹۰.۰۳ واحد رسید.

به گزارش ایلنا و به ; نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در نخستین روز هفته کاری معاملات فرابورس، ۱۴۹.۱ میلیون اوراق به ارزش ۱.۵هزار میلیارد ریال خرید و فروش شد.

در معاملات بازار های فرابورسی ۱۴۹.۱ میلیون اوراق در ۱۷ هزار و ۵۵۵ نوبت به مبلغ ۱.۵هزار میلیارد ریال معامله شد و شاخص فرابورس با ۷.۵ واحد رشد به کانال ۷۹۰.۰۳ واحد رسید.

در میان شرکت های فرابورسی بانک دی با معامله بیش از ۱۱میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را داشت و هر سهم با ۱.۸ درصد رشد به نرخ ۱۹۱۴ ریال رسید. پس از آن در حالی که ۷.۹ میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان توسط سهامداران مورد معامله قرار گرفت این سهم توانست جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد؛ هر چند هر سهم با افت ۳ درصدی همراه بود و نرخ ۲۰۲۳ ریال را ثبت کرد.

از سوی دیگر در بازار اوراق با درآمد ثابت، اوراق اجاره نفت و گاز پرشیا با معامله یک میلیون ورقه از بیشترین حجم معاملات برخوردار شد.

طبق پیام ناظر بازار، با توجه به شروع عملیات بازارگردانی مبتنی بر حراج اوراق اجاره شرکت واسط مالی تیر یکم، به منظور تأمین مالی شرکت گروه صنعتی بوتان، این نماد معاملاتی به منظور آغاز معاملات ثانویه، از امروز در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس گشایش می یابد. از سوی دیگر ثبت معاملات نماد معاملاتی شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر، برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام در ۲۳ تیر، در پایان معاملات متوقف شد.

;

;

;

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا