مسکن و ساختمان

ساخت ۴۱۵ مجتمع خدماتی – رفاهی جدید در جاده‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۴۱۵ مجتمع خدماتی – رفاهی در جاده‌های کشور خبر داد.

شهریار افندی‌زاده – رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای – در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که تا سال گذشته ۴۰۴ مجتمع خدماتی – رفاهی در مسیر‌های اصلی کشور به بهره‌برداری رسیده است ابراز امیدواری کرد: با حمایت از بخش خصوصی ساخت مجتمع‌های خدماتی – رفاهی با سرعت پیش رود و در فواصل کوتاهی شاهد بهره‌برداری از این مجتمع‌ها باشیم.

افندی‌زاده درباره‌ی اهمیت ساخت این مجتمع‌ها در مسیر‌های اصلی و به ویژه ترانزیتی کشور گفت: افزایش سطح خدمات، اشتغالزایی و کمک به راننده برای از بین بردن خستگی و به این ترتیب بالا‌بردن ایمنی سفرها از جمله اهداف ساخت مجتمع‌های خدماتی – رفاهی در مسیر جاده‌های کشور است.

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور اظهار کرد: با ساخت مجتمع‌های خدماتی – رفاهی که در دیگر نقاط دنیا به صورت محلی برای استراحت رانندگان به ویژه رانندگان بخش ترانزیت ساخته می‌شود قصد خدمات‌رسانی به رانندگان و نیز مسافرین را داریم تا با استراحت در فواصل مشخص و رفع خستگی از بروز سوانح جاده‌ای به دلیل خستگی راننده جلوگیری کنیم.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال ۱۱۷ موافقت‌نامه اصولی جدید برای ساخت مجتمع‌های خدماتی – رفاهی صادر شده تا به تعداد مجتمع‌های کنونی افزوده شود و امیدواریم تا پایان سال مطابق با درخواست‌های فعلی ۳۰۰ موافقت‌نامه صادر شود.

افندی‌زاده با تاکید بر ایجاد فرهنگ استفاده از مجتمع‌های فرهنگی – خدماتی که در دنیا به عنوان تیرپارک (Tir park) از آن یاد می‌شود خاطر نشان کرد: باید امکاناتی در سطح بین‌المللی در این مجتمع‌ها ارائه شود که در این راستا کمیته‌ای در استان‌ها برای نظارت بر این مجتمع‌ها تشکیل شده است.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا