مسکن و ساختمان

افزایش ۳۰ درصدی قیمت مسکن طی یک ماه گذشته

همه دست نگه داشته اند مالکان معامله نمی کنند سازندگان تمایلی به فروش ندارند و مشاوران املاک از کسادی بازار معاملات می نالند.


به گزارش باشگا خبرنگاران، انگار همه دست از کار کشیده اند و بالاو پایین رفتن نمودار بازار ارز و سکه را نگاه می کنند تا شاید طبق معمول و روال گذشته به محض گرانی یک کالا متقاضیان به بازار خرید دیگری مراجعه کنند.

این روزها به انتظار نشستن خریداران در بنگاهای معاملات به رسمی عجیب تبدیل شده چراکه خریدار دست خالی تر از همیشه از بنگاه خارج و رویای خانه دارشدن را جا می گذارد.

بازی فروشنده و خریدار رنگ عوض کرده تا قبل از این ماجراها فروشندگان به دنبال خریدار بودند اما درحال حاضر خریدار هست و فروشنده زیر لفظی برای فروش می خواهد.

رویای مالکان این روزها به دورتسلسل بین بازار سکه ارز و مسکن می چرخد که شاید با کاهش قیمت ارز و سکه این بار بارش باران نقدینگی را در بازار مسکن ببینند.

مالکان ; به جای پول واحدهای مسکونی را روی هم می گذارند تا شاید تب وتاب بازار سکه به بازار مسکن ارث برسد و از قیمتهایی رونمایی کند که اشک شوق حسابهای پر پول را درچشمانشان جاری ; و انصاف را به حراج بسپارند.

مشاوران املاک از افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن می‌گویند واینکه در حال حاضر نه معامله‌ای صورت می‌گیرد و نه قیمت ثابت و مشخصی برای مسکن وجود دارد.

این درد که از شهریور به این سمت، بدون درمان مانده به گفته مشاوران املاک حدود ۸۰ درصد معاملات را به هم زده است.

مسکن همگام با سکه و ارز رقابت ثانیه ای را شروع کرده به طوری که مشاوران املاک از افزایش ۳۰ درصدی قیمت مسکن طی یک ماه گذشته می گویند و اینکه این افزایش قیمت باید حداقل در دو سال اتفاق می افتاد.

همه نگاهها به سمت بازار سکه و ارز معطوف شده و کسی حواسش به زیرآبی رفتن بازار مسکن نیست که شاید در همین روزها گوی سبقت را از این دو بازار بدزدد.;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا