مسکن و ساختمان

پتروشیمی‌ها ارزشان را در چهارراه استانبول می‌فروشند؟

در حالی شرکت‌های پتروشیمی تاکنون حتی یک دلار هم در مرکز مبادلات ارزی عرضه نکرده‌اند که به نظر می‌رسد آنان ترجیح می‌دهند ارزهای خود را در بازار آزاد (چهارراه استانبول) بفروشند.

مهر نوشت:

“صادرکنندگان ارزشان را در چهارراه استانبول نفروشند.” این مطلب را محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری در هفته جاری در نشست روز ملی صادرات صادرکنندگان مطرح کرد و برای آنان خط و نشان کشید و در ادامه گفت: “نوبت ما هم می‌رسد.”

این اظهارات معاون اول رئیس جمهور که بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌های کشور داشت، حالا این سئوال را ایجاد می‌کند که شرکت‌های پتروشیمی دولتی که قرار بود ارزشان را در مرکز مبادلات ارزی عرضه کنند، چرا تاکنون حتی یک دلار هم در این مرکز عرضه نکرده‌اند.

به معاون اول رئیس جمهور پیشنهاد می‌شود که بروند و بررسی کنند چرا شرکتهای دولتی که صادرات دارند، از عرضه ارزشان در مرکز مبادلات ارزی خودداری می‌کنند، و آیا آنان هم همچون صادرکنندگان – به روایت محمدرضا رحیمی- در چهارراه استانبول ارزشان را می‌فروشند؟

پتروشیمی‌ها یک دلار هم در مرکز مبادلات ارزی عرضه نکردند

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی در گفتگو با مهر تائید کرد که تاکنون عرضه‌ای از سوی شرکت‌های پتروشیمی در اتاق مبادلات ارزی صورت نگرفته است و آنها حتی یک دلار هم در این اتاق عرضه نکرده‌اند.

صمد کریمی گفت: بر اساس قوانین و مقررات و نیز مصوبات صورت گرفته، یکی از عرضه کنندگان ارز در اتاق مبادلات ارزی به نرخ مبادله‌ای، شرکت‌های پتروشیمی هستند که مذاکره با آنان برای عرضه ارزشان در اتاق مبادلات ارزی در حال انجام است.

سخنگوی اتاق مبادلات ارزی افزود: تعاملات لازم برای این کار در حال انجام است تا بتوان از ارز حاصل از صادرات پتروشیمی نیز برای تامین سایر مایحتاج ارزی واردات کشور استفاده کرد اما تاکنون عرضه‌ای از سوی شرکت‌های پتروشیمی در اتاق مبادلات ارزی صورت نگرفته است و آنها حتی یک دلار هم در این اتاق عرضه نکرده‌اند.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا