مسکن و ساختمان

قیمت‌مسکن‌‌نوساز ۵۰ متری‌درتهران/جدول

سال گذشته قیمت مسکن در حدود ۵۰ درصد و در سال جاری هم حدود ۳۵ درصد با افزایش روبه‌رو شد. پرواضح است که این موضوع قدرت خرید متقاضی را کاهش داد. یعنی خریدار مسکن دیگر نمی‌توانست با پول مسکن خود ، خانه‌ای بزرگ‌تر یا به همان اندازه مسکن سابقش بخرد.

;

اقتصاد ایران آنلاین: قیمت هر متر مسکن نوساز کوچک و نقلی در تهران زیر ۲ میلیون تومان نیست. فرقی هم نمی‌کند که این ملک زیر ۵۰ متری کجای تهران واقع شده است، مهم این است که مالکان آپارتمان‌های نوساز راضی نمی‌شوند که خانه‌هایشان را با قیمت کمتری به ازای هر متر در اختیار مشتری قرار دهند.

مرور قیمت‌های مسکن در تهران نشان می‌دهد در هر محله خانه‌هایی که اسم نوساز روی آنها گذاشته می‌شود معمولا از سطح عمومی قیمت مسکن در آن محله به طور چشم‌گیری بالاتر است. این موضوع برای واحدهای آپارتمانی زیر ۵۰ متر بیشتر جلب توجه می‌کند. زیرا معادلات تازه بازار مسکن متقاضیان را بر آن داشته است که به سمت خرید خانه‌های کوچک‌تر و حتی زیر ۵۰ متر کشش بیشتری داشته باشند.

دلیل این امر هم چیزی جز مسائل و موارد اقتصادی نیست. اصلی‌ترین دلیل افزایش کلی قیمت مسکن در دو سال گذشته است. سال گذشته قیمت مسکن در حدود ۵۰ درصد و در سال جاری هم حدود ۳۵ درصد با افزایش روبه‌رو شد. پرواضح است که این موضوع قدرت خرید متقاضی را کاهش داد. یعنی خریدار مسکن دیگر نمی‌توانست با پول مسکن خود ، خانه‌ای بزرگ‌تر یا به همان اندازه مسکن سابقش بخرد.

همچنین مسلما سازنده‌ای که در طول یک سال پیش دست به ساخت مسکن‌های آپارتمانی زده برای ساخت آن، پول بیشتری برای مصالح پرداخت کرده است. بنابراین این صاحب مسکن باید خانه‌اش را کمی گران‌تر بفروشد تا بتواند سود مورد نظر خود را به دست بیاورد.

مجموع این دو مورد به اینجا انجامیده است که تقریبا در تهران نمی‌توان خانه‌ای نوساز زیر ۵۰ متری پیدا کرد که قیمت آن زیر دو میلیون تومان باشد.

برای مثال در محله شهرری تهران که جنوبی‌ترین منطقه تهران هم به حساب می‌آید قیمت هر متر مسکن نوساز به ۲ میلیون تومان رسیده است. اگر فروشنده بخواهد با خریدار زیاد از حد راه بیاید شاید مسکن خود را به قیمت یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بدهد اما کم‌ترین از این مقدار احتمال معامله وجود ندارد.

در محله پیروزی هم وضع همین است. قیمت هر متر یک مسکن ۴۷ متری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ذکر شده است.

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت مسکن‌های زیر ۵۰ متر به جدول زیر مراجعه کنید.

محله متراژ قیمت هر متر(میلیون تومان) قیمت کلی(میلیون تومان)
تهران‌پارس ۴۲ ۲.۸۵۷ ۱۲۰
مجیدیه ۴۴ ۳.۲۰۰ ۱۴۰.۸۰۰
یوسف‌آباد ۵۰ ۶.۰۰۰ ۳۰۰
فرمانیه ۵۰ ۶.۵۰۰ ۳۲۵
وحیدیه ۳۳ ۳.۰۰۰ ۹۹
بنی‌هاشم ۴۲ ۳.۵۰۰ ۱۴۷
سبلان ۴۲ ۲.۵۰۰ ۱۰۵

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا