شهرمسکن و ساختمانمعمارینظام مهندسی

به شهرداری های مناطق 22 گانه تهران ابلاغ شد

دستور اجرای آراء «ماده صد» درخصوص دکل های مخابراتی غیرمجاز صادر شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با توجه به عدم بهره برداری اپراتورهای تلفن همراه درخصوص تعیین تکلیف آراء ماده صد مربوط به دکل های مخابراتی غیر مجاز، ضرورت اجرای آراء صادره طی نامه ای به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد.

به گزارش صما به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی با اشاره به بخشنامه سال ۱۳۸۶ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، گفت: براساس این بخشنامه، نصب هرگونه دکل و تجهیزات مخابراتی در حیاط یا پشت بام ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری، طبق ماده صد قانون شهرداری ها، فعالیت عمرانی محسوب می شود و مستلزم هماهنگی و دریافت مجوز از شهرداری است. همچنین طبق تبصره یک ماده صد قانون شهرداری ها، مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان، از شهرداری پروانه اخذ کنند و شهرداری می‌تواند از عملیات ساختمانی بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مأمورین خود جلوگیری کند.

وی ادامه داد: بنابراین دکل های رادیویی و مخابراتی که اپراتورهای آن ها، تاکنون اقدام به دریافت مجوز از شهرداری تهران نکرده اند، غیر مجاز محسوب می شوند. اکنون ۹۴۳ دکل مخابراتی غیرمجاز و دارای رای ماده صد در شهر تهران وجود دارد که مطابق بند (ت) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور در صورتی که تا قبل از تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۴۰۲ نسبت به اخذ مجوز اقدام می کردند، آراء آن ها تبدیل به اخذ عوارض می شد.

معاون شهرداری تهران افزود: اکنون از آنجایی که مهلت اجرای این قانون به اتمام رسیده است، به منظور ممانعت از تداوم مشکلات و معضلات فنی و بهداشتی دکل های مذکور و به لحاظ اهمیت اجرای آراء صادره از کمیسیون های ماده صد، ضرورت اجرای آراء مذکور درخصوص دکل های رادیویی و مخابراتی که اپراتورهای آن ها، تاکنون اقدام به دریافت مجوز نکرده اند، طی نامه ای به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد و شهرداران مناطق موظف به اجرای این آراء هستند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا