استودیو صمامسکن و ساختمان

استفاده از نیروی غیرمتخصص؛ خطری برای صنعت ساختمان

علیرضا بنی‌صدر از سازندگان برجسته تهران :

علیرضا بنی صدر از سازندگان برتر تهران و بنیانگذار گروه پارسا سازه در روز دوم چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان گفت: بالا رفتن قیمت تمام شده، تورم افسارگسیخته در صنعت ساختمان سبب شده برخی از سازندگان از نیروی غیر متخصص استفاده کنند. منظر شهری که عامل آرامش شهر است در ایران مناسب نیست بر خی از سازندگان از معمار یا نیروی متخصص در معماری استفاده نمی‌کنند بلکه طراحی پروژه ها را به نیروی غیرمتخصص می دهند و این امر می‌تواند به آینده تاریکی برای صنعت ساختمان منجر شود.

علیرضا بنی صدر سازنده برجسته تهران، چهاردهمین اجلاس سازندگان و طراحان

وی افزود: برخی از سازندگان تمام ‌کارهای پروژه را بعد از اینکه نقشه فاز یک را گرفتند خودشان در کارگاه انجام می‌دهند، این مسئله در سراسر کشور روی می دهد. در حالی که صنعت ساختمان بزرگترین صنعت کشور است و  چرخه های مهم اقتصاد را می‌چرخاند. وضعیت کنونی اقتصادی موجب شده سازندگان فقط به تمام شدن پروژه فکر کنند  و استفاده از معمار، اولویت چندم شده در حالی که معماری قلب صنعت ساخت و ساز است.

این اجلاس  ۱۰ , ۱۱ آبان به همت مجتمع رسانه ای صما برگزار شده است و طی آن پنل های مختلف تخصصی ارزش افزوده در پروژه های برتر با حضور معماران و سازندگان برگزار شد. همچنین نمایشگاه آثار برتر منطقه یک با عنوان تقاطع و نمایشگاه معماری درون و بیرون  و نمایشگاه آخرین فناوری های صنایع ساختمانی نیز برپا بود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا