مسکن و ساختمان

قیمت مسکن در تهران گران‌تر از قاهره

قیمت مسکن در تهران به مراتب از دبی و استانبول ارزان‌تر است، هر چند که شهروندان سعودی برای خرید مسکن در ریاض پایتخت این کشور نسبت به ساکنان تهران بزرگ دغدغه کمتری دارند.

هزینه مسکن یا به اصطلاح سرپناه همواره به‌عنوان یک دغدغه در میان شهروندان مطرح بوده است. زندگی در شهرهای بزرگ به‌رغم جذابیت‌های فراوان هزینه‌های خاص خود را می‌طلبد. هزینه مسکن به‌عنوان نیاز اولیه انسان‌ها همواره مورد بحث عموم اقشار جامعه بوده است. نظر به تورم بی‌سابقه چند سال اخیر در کشورمان و افزایش افسارگسیخته قیمت‌‍‌ها، قصد آن را داریم تا قیمت مسکن در تهران را با شهرهای قاهره (پایتخت مصر)، ریاض (پایتخت عربستان)، بغداد (پایتخت عراق)، دبی (پایتخت تجاری و اقتصادی امارات) و استانبول (بزرگترین شهر ترکیه) قیاس بگیریم.

به گزارش صما و به نقل از تجارت نیوز، بر اساس آخرین داده‌های منتشر شده توسط Numbeo به‌عنوان بزرگترین پایگاه داده هزینه‌های زندگی در جهان، هزینه خرید هر متر مربع مسکن در مرکز شهر تهران (تهران به‌عنوان یک شهر چندهسته‌ای دارای مراکز متعدد شهری است) رقمی بین ۱۴۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار آمریکا برآورد شده است. بر این اساس، میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در تهران ۲۱۲۹ دلار آمریکا عنوان شده است. این درحالیست که رقم میانگین در قاهره ۵۲۹ دلار و تقریبا یک‌چهارم تهران است، همچنین قیمت هر متر مربع مسکن در قاهره به عنوان بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کلانشهر خاورمیانه بین ۳۲۳ تا ۸۰۹ است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا