مسکن و ساختمانمعماری

گزارشی از برنامه های دومین اجلاس طراحان و سازندگان اصفهان :

دومین اجلاس سازندگان و طراحان اصفهان ۳۱ خرداد و اول تیر برگزار می‌شود

دومین اجلاس سازندگان و طراحان اصفهان ۳۱ خرداد و اول تیرماه در مرکز همایش های بین المللی سیتی سنتر اصفهان حول محور ساخت و ساز تمدن ساز برگزار می شود. این اجلاس شامل سخنرانی، پنل ها و کارگاه های آموزشی است.

در روز اول این اجلاس، علی رضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، مسعود صرامی سازنده سیتی سنتر و کارآفرین ملی، پژمان جوزی سازنده منتخب تهران، کامران صفامنش؛ محمد عرب و حامد مانی فر، معمار،رضا چینی مدیرعامل آجرنما چین و نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درباره ساخت و ساز تمدن ساز سخنرانی می کنند.

همچنین پنل مدیریت شهری و حکمرانی شهری در قرن ۲۱ در دومین اجلاس سازندگان و طراحان اصفهان با حضورمحمد سعید ایزدی معاون پیشین وزارت راه و شهرسازی، عبدالرضا گلپایگانی معاون پیشین شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سید احمد حسینی نیا، معاون پیشین شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، آتوسا افغان رئیس انجمن صنفی مهندسین معمار اصفهان و محمدرضا قانعی استاد دانشگاه و معمار پیشکسوت و پژمان جوزی سازنده منتخب تهران برگزار می شود. در این پنل حاضران از وجوه مختلف به موضوع مدیریت و حکمرانی شهری خواهند پرداخت. این پنل یکی از چالش برانگیزترین مسائل در حوزه مدیریت شهری است و قطعا بحث های داغی حول موضوع شکل خواهد گرفت.

پنل ارزش افزوده در پروژه استراحتگاه مهر و ماه از دیگر پنل های تخصصی این اجلاس است که با حضوراحمدرضا حیدری و صادق ساعدنیا، معمار و سازنده پروژه  و پنل ارائه ارزش افزوده در پروژه ساختمان فونیکس با حضور محسن تاجر الدین و صادق ارنواز، معمار و سازنده پروژه، پنل ارزش افزوده در پروژه خانه‌های آفتاب رو با حضور احسان حسینی، الهام گرامی زاده، سید سعید رشتی سیدنا معماران و سازنده پروژه و اشکان قانعی معمار و مدیر پنلهای تخصصی برگزار خواهد شد.

کارگاه‌های آموزشی ۳۱ خرداد ماه عبارت اند از کارگاه تولید محتوا در معماری با ارائه محمد سیمری،کارگاه تاثیر خلاقیت معمار بر پروژه و تاثیر آن بر سازندگان با ارائه بابک نصیرآبادی از دیگر برنامه های روز اول اجلاس است . همچنین سوپر پایپ کارگاه بررسی چالش های اتصالات در لوله های پنج لایه با ارائه جدیدترین راهکارهای تکنولوژی آلمان با ارائه گواهی نامه حضور برگزار می کند.

در روز دوم این اجلاس نیز شاهد سخنرانی معماران، پنل های تخصصی و کارگاه های آموزشی هستیم.

پرشیا قره گوزلو، لیلا عراقیان، شادی عزیزی،آرش علی آبادی و آرش بخشی، معمار، درباره ساخت و ساز تمدن ساز، پنجشنبه اول تیر ماه سخنرانی می کنند. در بخش دیگر سید کریم داوودی، مدیرعامل شرکت مهدفام سپاهان و انبوه ساز ارشد با موضوع ارتقای زندگی در مسکن صحبت می کند.

پنل مدیریت پروژه های بزرگ ساختمانی، با حضور مهدی جعفر پیشه رئیس هیئت مدیره انبوه سازان اصفهان، علی مدرس هاشمی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود وعضو هیئت مدیره انبوسازان اصفهان، مهدی شیخ سجادیه مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری عقیق نقش جهان و دبیر انجمن انبوه سازان اصفهان ، سید سعید رشتی سیدنا مدیر عامل شرکت نگین آبشار اصفهان وعضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان اصفهان  و سید کریم داوودی  سازنده برتر اصفهان برگزار می شود.

همچنین پنل های تخصصی در روز دوم نیز از جمله برنامه های این روز هستند و عبارت اند از: مصادیق ارزش افزوده در پروژه بازار خورشید، با حضور اشکان قانعی،معمار، آرش رفیع زاده و مهرداد رفیع زاده سازندگان پروژه، پنل ارزش افزوده در پروژه ایوان خانه خوانسار با حضور مسعود حاتمی معمار و محمد اسدی مدیرعامل شرکت نکسا لاین ، پنل ارائه مصادیق ارزش افزوده در پروژه شیشه کاوه امیرعباس ابوطالبی  معمار و مدیرعامل  شیشه کاوه، پ پنل ارائه مصادیق ارزش افزوده در پروژه اداری تابان با حضورعلی نعمتی معمار و سازنده این پروژه.

علاوه بر پنلریال کارگاه چالش‌ها و راهکارهای کسب و کار در حرفه معماری در دومین اجلاس سازندگان و طراحان اصفهان با ارائه حمیدرضا موسوی و مهرداد زواره محمدی، برگزار می شود. موضوع سخنرانی موسوی اقیانوس قرمز حرفه معماری و موضوع سخنرانی زواره محمدی بازتعریف نیازهای حرفه معماری است.

 کارگاه از کانسپت تا سازه با ارائه سعید بهرامی( با محوریت سازه های خاص، ستون های کج و دهانه های بلند)، کارگاه تکونیک،رویکرد ۲۰۲۴ در معماری با ارائه سمیرا خادم القرآنی و پیمان کیانی، کارگاه الزامات و روش‌های طراحی ساختمان پایدار و ارائه سیستم ارزیابی کارگاه الزامات و روش‌های طراحی ساختمان پایدار و ارائه سیستم ارزیابی با سخنرانی محمدرضا طاهری اصل ، رئیس کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست نظام مهندسی ساختمان کشور در دومین اجلاس طراحان و سازندگان اصفهان برگزار می شود.

از بخش های دیگر دومین اجلاس سازندگان و طراحان برگزاری نمایشگاه اسکیل با کیوریتوری محمد غفاری است که به معرفی طراحان شاخص ایرانی می پردازد. نمایشگاه اسکیل یک برش از معماری و دیزاین معماری معاصر ایران در قالب نمایشگاه است.

در روز دوم اجلاس از پیشکسوتان برتر معماری اصفهان: محمدرضا قانعی، احمد منتظر و محمد عمومی و همچنین  معماران جوانی که آثار درخشانی دارند و طی ده سال اخیر موفق به کسب جایزه های معماری شده اند تقدیر می شود. معماران معاصر عبارت اند از: علی گرجیان ،نورویک ابکاریان، عاطفه کرباسی علی سلطانی، حسین سوداوی، بهناز سرتیپی ، مریم یوسفی ، دکتر ادیب، پدرام ایزدی، مریم علیخانی، نوید گلچین، عادل خراسانی زاده،حسین پنجه پور ،علیرضا خزدوز،ا‌دیب ایروانیان، حسین یزدانی، حامد الشتر، آزیتا اطمینانی، زیبا آذر، ایمان امین لاری، امین ترکان، محمد غفاری و پیمان کیانی

همچنین نمایشگاه آثار طراحان برتر اصفهان نیز به منظور ارتقا وضعیت نما نیز در این اجلاس برپاست.

در این اجلاس به سیاق سایر اجلاس های صما بخش نمایشگاه با ارائه آخرین مصالح و متریال های صنعت ساختمان و جدیدترین تکنولوژی ها در این صنعت نیز طی دو روز برپاست و سازندگان و معماران می توانند با شرکت های تولیدکننده مصالح و  با آخرین تکنولوژی ها آشنا شوند.

سال گذشته این اجلاس  ۲۴ و ۲۵ خرداد در مرکز همایش های بین المللی سیتی سنتر اصفهان برگزار شد و با استقبال گرم معماران، سازندگان و فعالان حوزه صنعت ساختمان مواجه شد. بررسی معیارها و شاخص‌های نمای اصفهان، تقدیــر از معــماران و ســازنــدگان برتر اصفهان، معرفی پــروژه هــای شــاخــص و با کیفیــت، کارگاه هــای آمــوزشی و پنل هــای تخصصی، نمایشگاه تجــهــیزات و مــصــالح اســتاندارد از جمله محورهای اولین اجلاس سازندگان و طراحان در اصفهان بود.

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا