مسکن و ساختمان

فرشید پور حاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان:

قیمت میلگرد و آهن به کیلویی ۳۰ هزار تومان رسید

 در روز‌های اخیر و همزمان با نوسانات بازار ارزی، شرکت‌های فولادی اقدام به افزایش محصولات خود کرده اند.

برخی وبسایت‌های اعلام نرخ میلگرد و تیرآهن در روز جای اعلام کرده اند میلگرد آجدار با استاندارد A۳ کیلویی از ۲۶ تا ۲۷.۵ هزار تومان، با استاندارد A۲ کیلویی از ۲۷.۵ تا ۲۸ هزار تومان و با استاندارد A۱ هر کیلو از ۲۸.۵ تا ۳۰ هزار تومان (بسته به شرکت سازنده) در نوسان است.

قیمت تیرآهن نیز بسته به سایز آن از کیلویی ۲۷ تا ۳۴ هزار تومان در نوسان است. در بازار آهن تهران هر شاخه تیرآهن بسته به سایز آن (از سایز‌های ۱۲ تا ۳۰) شاخه‌ای ۳.۳ تا ۵.۷ میلیون تومان فروخته می‌شود.

دبیر کانون انبوه‌سازان: قیمت محصولات فولادی ساختمان طی سال جاری ۲ برابر شد

فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان در گفتگو با خبرنگار آنا درباره نرخ‌های جدید مصالح و برخی نهاده‌های ساختمانی اظهار کرد: در حال حاضر قیمت میلگرد، تیرآهن و مقاطع پروفیل و به طور کلی محصولات فولادی ساختمان افزایش داشته و از کیلویی ۲۷ هزار تومان عبور کرده و در برخی موارد به کیلویی ۳۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل نوسانات اخیر ارزی، نرخ فولادی‌ها هم رشد داشته گفت: قیمت محصولات فولادی ساختمان از ابتدای امسال تا کنون رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه نرخ سیمان در روز‌های اخیر تثبیت داشته یادآور شد: قیمت سیمان در بورس کالا کیسه‌ای ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان است، اما در بازار آزاد بین ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان ادامه داد: در هر واحد مسکونی ۱۰۰ متری به طور متوسط ۵ تن میلگرد به کار می‌رود که با احتساب کیلویی ۳۲ هزار تومان، تنها ۱۶۰ میلیون تومان از سوی سازنده فقط برای میلگرد باید هزینه شود.

وی درباره اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس درباره سفر اخیر رئیس جمهور و هیئت همراه از حمله وزیر راه و شهرسازی به چین و مذاکره با سازندگان چینی برای ساخت مسکن در ایران تصریح کرد: این نماینده مجلس گفته در مذاکره با چینی ها، سازندگان این کشور اعلام کرده اند می‌توانند مسکن ملی را با متری ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تکمیل کنند، ولی باید دید در تهاتر نفت با این کشور، قرار است قیمت هر بشکه نفتی که به جای مسکن سازی تهاتر می‌شود، چه رقمی است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا