مسکن و ساختمان

شهری ناایمن به نام تهران

رئیس شورای شهر تهران گفت: تهران جزو ۱۰ شهر بحران‌زای کشور است. اگر زلزله‌ای در تهران با درجات بالا رخ دهد معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتد. گفته شده شاید در تاریخ این اتفاق بی‌نظیر باشد. این در حالی است که روز قبل شهردار تهران گفت:شهرداری به دلیل ترس مردم لیست ساختمان های ناایمن را منتشر نمی کند.

رئیس شورای شهر تهران امروز در آیین بهره‌برداری از دستاوردهای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، گفت: شهر امن آنقدر مهم است که خداوند در قرآن به آن قسم یاد کرده است. بی‌تردید شهر ایمن و پایدار بسیار مهم است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به نقل از ایسنا، مهدی چمران افزود: تهران جزو ۱۰ شهری است در کشور که مخاطرات طبیعی زیادی دارد؛ البته مخاطرات غیرطبیعی مثل جنگ تحمیلی را هم داشتیم ولی زلزله و سیل و سایر مسائل خطرآفرین هم در تهران داریم و به این ترتیب تهران جزو ۱۰ شهر بحران‌زای کشور است.

چمران ادامه داد: در تهران مخاطرات دیگری همچون ناپایداری ساختمان‌ها را نیز داریم که این موضوع به خود شهروندان بستگی دارد و معضلی است که باید توسط خود مردم حل شود. برای ایمن‌سازی شهر تهران باید تلاش زیادی صورت گیرد و تاکنون اقدامات قابل تقدیری انجام شده، اما کافی نیست. اگر زلزله‌ای در تهران با درجات بالا رخ دهد معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتد. گفته شده شاید در تاریخ این اتفاق بی‌نظیر باشد شهری با این جمعیت و تراکم به‌دلیل ترافیک پیچیده در شرایط عادی نیز تردد در آن با مشکل مواجه است و در بحرانی مانند زلزله معلوم نیست حتی سیستم‌های مخابراتی، کار خود را به درستی انجام دهند لذا در سازمان مدیریت بحران سیستم مخابراتی برای بحران در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که شهرداری موظف است اسامی ساختمان های ناایمن را برای حفظ امنیت مردم اعلام کند تا حداقل خود مردم اقدام به ایمن سازی کنند تا شاهد رخدادهای ناگوار نباشیم.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا