شهر

آغاز عملیات مقاوم‌سازی لرزه‌ای پل بزرگراه یادگار با بلوار مرزداران

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از آغاز عملیات مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه یادگار امام (ره) با بلوار مرزداران خبر داد.

به گزارش صما به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی پیوسته با بیان آنکه روند مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران بر مبنای اولویت‌های خاصی برنامه‌ریزی‌شده است، افزود: سازه پل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه یادگار امام (ره) با بلوار مرزداران، به لحاظ مقاومت مقابل بار‌های جانبی ناشی از زلزله به‌طور کامل بازرسی و بهسازی خواهد شد. همچنین تقویت فونداسیون، ستون‌ها و سرستون‌ها و نیز تعویض درز‌های انبساط پل در دستور کار قرار دارد.

وی ایستگاه اتوبوس زیر پل و لوله‌های آبیاری فضای سبز را ازجمله مهم‌ترین موانع اجرایی پروژه ذکر و  ابراز امیدواری کرد با تامین منابع مالی موردنیاز، کار مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع یادگار امام (ره) – مرزداران تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

۵۰ دستگاه از پل‌های سواره‌روی تهران باید مقاوم‌سازی شوند

پل تقاطع غیرمسطح بزرگراه یادگار امام (ره) با بلوار مرزداران ۸۸ متر طول و ۱۸ متر عرض داشته و در سال ۱۳۷۷ در چهار دهانه و به‌صورت کوله بسته و عرشه بتنی احداث ‌شده است.

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، ۵۰ دستگاه از پل‌های سواره‌روی شهر تهران با هدف حفظ کاربری معابر حیاتی و شریانی در مواقع اضطراری به‌خصوص وقوع زمین‌لرزه، در فهرست مقاوم‌سازی قرار دارند. تاکنون عملیات مقاوم‌سازی ۲۲ دستگاه از پل‌های مذکور به سرانجام رسیده است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا