حمل و نقل

تکمیل باند رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال نیازمند ۲۲۰۰میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال از پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی باند رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال خبر داد و گفت: برای تکمیل باند اول ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش صما به نقل از تسنیم شهسواری با یادآوری اینکه در ۳ فاز منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال در حال ساخت است،‌ اظهار کرد: فاز اول تونل البرز شرقی و اتصال دهنه شمالی و جنوبی به جاده فعلی چالوس، فاز دوم یک باند منطقه ۲ آزادراه به سمت شمال (تونل البرز شرقی بخشی از آن است) و فاز سوم باند برگشت شمال به جنوب آزادراه تهران-شمال است.

وی ادامه داد: در بخش تونل و اتصال دهنه شمالی و جنوبی به جاده چالوس که حدود ۹ کیلومتر از مسیر است پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد است.

وی افزود: در باند رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد است.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال در پاسخ به اینکه آیا بر اساس وعده داده شده باند رفت تا پایان بهار امسال به اتمام می‌رسد، گفت: تلاش‌ می‌کنیم با حمایت‌های دولت و بنیاد مستضعفان در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه را به اتمام برسانیم.

شهسواری در خصوص منابع مالی مورد نیاز برای اتمام باند رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال اضافه کرد: برآورد اولیه منابع مالی برای اجرای منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال (باند اول) ۲هزار میلیارد تومان بود که به دلیل تورم سال ۹۹ و شاخص تعدیل به حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی بیان کرد: در مجموع بودجه مورد نیاز برای تکمیل آن ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن توسط بنیاد و یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان توسط دولت تامین می‌شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا