حمل و نقل

تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

پروازهای ترکیه را نمی توان ناگهان کاملا متوقف کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تعدادی از مسافران ترکیه‌ای در کشور ما حضور دارند و تعدادی از ایرانی‌ها هم در کشور ترکیه حضور دارند که بالاخره باید به کشور برگردند و نمی‌توان همه پروازهای ترکیه را بناگاه کاملا متوقف کرد.

هواپیمایی
تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

تورج دهقانی زنگنه درباره آخرین وضعیت پروازهای ترکیه و تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا درباره این پروازها به دلیل شیوع شدید ویروس کرونای انگلیسی در ترکیه اظهار داشت: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغی در این باره به ما نداشته است.

وی ادامه داد: البته باید به این موضوع توجه داشت که به هر حال تعدادی از مسافران ترکیه‌ای در کشور ما حضور دارند و تعدادی از ایرانی ها هم در کشور ترکیه حضور دارند که بالاخره باید به کشور برگردند و نمی توان همه پروازها را به ناگاه کاملاً متوقف کرد با این حال ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود:  البته در همه پروازهای خارجی و همین پروازهای ترکیه، تست منفی کرونا یکی از الزامات برای مسافران است و مسافران باید حتماً تست معتبر منفی کرونا داشته باشند.

به گزارش صما، روز شنبه ۱۴ فروردین، سعید نمکی، وزیر بهداشت، با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، در نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بر ضرورت توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با این کشور  و لزوم همکاری استانداران در این زمینه، تاکید کرد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا