دانشنامه ساخت و ساز

تجهیزات ساختمانی همه کاره

 

تجهیزات ساختمانی کوچکتر ، به ویژه در پروژه های تعمیر و نگهداری بزرگراه ، گزینه های متنوعی را ارائه می دهند. پاتریک اسمیت گزارش می دهد. بازدیدکنندگان از هر سایت احداث بزرگراه در سراسر جهان ، تجهیزات قابل توجهی را در هنگام انجام کارهای مختلف مشاهده می کنند. در واقع ، به دلیل کوچکتر و جمع و جورتر بودن ، چنین تجهیزات چند منظوره هنگام انجام پروژه های تعمیر و نگهداری ، به ویژه در مناطق شهری که ممکن است فضای محدودی داشته باشند ، ضروری است.

تجهیزات ساختمانی

تجهیزات ساختمانی کوچک

 در پروژه های تعمیر و نگهداری بزرگراه ، گزینه های متنوعی را ارائه می دهند. پاتریک اسمیت گزارش می دهد بازدیدکنندگان از هر سایت احداث بزرگراه در سراسر جهان ، تجهیزات قابل توجهی را در هنگام انجام کارهای مختلف مشاهده می کنند. در واقع ، به دلیل کوچکتر و جمع و جورتر بودن ، چنین تجهیزات چند منظوره هنگام انجام پروژه های تعمیر و نگهداری ، به ویژه در مناطق شهری که ممکن است فضای محدودی داشته باشند ، ضروری است. به عنوان مثال ، لودرهای چند منظوره چند منظوره می توانند به عنوان بیل مکانیکی و به عنوان یک لودر استفاده شوند ، به اپراتورها اجازه می دهد تا به سرعت در جاده های محل کار کار کنند ،

کوماتسو ، یکی از  از تولیدکنندگان اصلی که چنین تجهیزات را ارائه می دهد ، می گوید:

آنها با پیکربندی های مختلف موجود هستند ، در حالی که ماشین هایی مانند لودرهای هدایت شونده می توانند برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده شوند و به عنوان یک ابزار حامل می توانند موثر عمل کنند. “این نام خود ویژگی های اصلی این دستگاه چند منظوره را توضیح می دهد.

این دستگاه می تواند زمین را در یک کامیون بارگیری کند ، محوطه سازی و مصالح ساختمانی را حفاری و جابجا کند ، جاده ها را تمیز کند ، آسفالت را آسیاب کند ، جاده را از برف پاک کند و اهداف زیادی را دنبال کند”

کوماتسو ، که همچنین به بیلهای جمع و جور با شعاع تاب زیاد اشاره می کند که برای کار در مناطق محدود ایده آل است. در واقع ، این شرکت در حال به روز رسانی مینی بیل های MR-3 خود با گزینه های جدید است که قابلیت انعطاف پذیری و راحتی اپراتور را افزایش می دهد. اکنون این ماشین ها دارای کنترل های انگشتی متناسب اختیاری ، بیکار شدن خودکار و جریان روغن قابل تنظیم روی مدار کمکی هستند.

تجهیزات ساختمانی

بهبود کنترل به ویژه برای اپراتورهایی که به طور منظم با ضمیمهها کار می کنند بسیار مفید است زیرا سیستم ها خستگی اپراتورها را کاهش می دهند. میزان دبی روغن کمکی را می توان از صندلی اپراتور تنظیم کرد و حداکثر جریان را با فشار دادن دو کلید روی صفحه مانیتور تنظیم کرد.

همچنین سیستم کاهش سرعت خودکار در کاهش مصرف سوخت به سیستم کمک می کند تا در صورت باقی ماندن بیش از چند ثانیه در اهرم های کنترل در حالت خنثی ، دور موتور را به طور خودکار کاهش دهد. این گزینه ها را می توان در مینی بیل PC30MR-3 ، PC35MR-3 ، PC45MR-3 و بیل مکانیکی PC80MR-3 مجدداً نصب کرد و در اواخر سال جاری به عنوان گزینه های مینی بیل PC26MR-3 در دسترس خواهد بود و کارخانه خواهد بود روی PC80MR-3 نصب شده است.

ماشین آلات ساختمانی هیتاچی

(اروپا) / HCME مجموعه ای از مدل های جدید دم کوتاه از جمله ZX29U-3 ، ZX33U-3 ، ZX38U-3 و مدل های ۴tonne و ۵tonne ZX48U-3 و ZX52U-3 را به بازار عرضه کرده است. جوپ ون دن ماگدنبرگ ، مدیر فروش محصولات HCME ، Compact Line (EMEA) ، گفت: “معرفی ZX29U-3 ، ZX33U-3 و ZX38U-3 به بازار اروپا پیشرفت مهمی برای HCME است. “این ماشین آلات برای پروژه های کوچک ساختمانی و کارهای عمومی زمینی طراحی شده اند و برای کار در مناطق شهری که به مراقبت های ویژه محیطی نیاز است ایده آل هستند.

هیتاچی ZX29U-3 ، ZX33U-3 و ZX38U-3 همگی به موتورهای سه سیلندر نسل بعدی مجهز هستند که مطابق با مقررات انتشار آلاینده های زیست محیطی EU Stage III A هستند و دارای امتیاز ۱۹.۷-۲۱.۳ کیلووات هستند. ZX48U-3 و ZX52U-3 نیز از این مقررات پیروی می کنند و به موتورهای چهار سیلندر قدرتمند ، در عین حال نسبتاً کم صدا ، ۲۸.۴ کیلووات مجهز هستند.

همه دستگاه ها از فناوری Eco Zone استفاده می کنند که به کاهش مصرف سوخت کمک می کند و در عین حال سطح بالایی از بهره وری را حفظ می کند.

تجهیزات ساختمانی

اپراتورها برای بهینه سازی بهره وری می توانند از بین دو حالت کار Eco یا جریان کم انتخاب کنند. در اکو دستگاه هر سه پمپ را کار می کند ، در حالی که در جریان کم پمپ سوم خاموش است. پمپ سوم نیز با عبور دور موتور از ۱۷۰۰ دور در دقیقه قطع می شود ، بنابراین اپراتور برای قدرت بیشتر دستگاه را احیا می کند. یک مزیت ثانویه است که عمل سریع غوطه وری را تسریع می کند. گفته می شود Skater Steer Loader (SSL) و Multi-Terrain Loader (MTL) Caterpillar تمایز ماشین آلات سخت و قابل اعتماد را که وظایف مختلفی را با مهارت انجام می دهند ، فراهم کرده است.

در حالی که راحتی و کنترل فوق العاده ای را فراهم می کند. لودرهای جدید سری B 3 (مدل های SSL 216B3 ، ۲۲۶B3 ، ۲۳۶B3 ، ۲۴۲B3 ، ۲۵۲B3 و MTL مدل های ۲۴۷B3 و ۲۵۷B3) دارای اصلاحات طراحی هستند. بعلاوه ، گفته می شود که یک موتور بزرگتر و هیدرولیک قدرتمندتر برای مدلهای ۲۴۲B3 و ۲۵۷B3 باعث تولید این مدلها در ماشینهای پرقدرت می شود “که اندازه ای چابک و قدرت مانور عالی دارند.” اصلاحات ویژه طراحی برای همه مدل های سری ۳ B شامل شیر طراحی شده موتور مرده ، یک واحد کنترل الکترونیکی منفرد (ECM) است که برای دسترسی بهتر و قابلیت اطمینان ، به علاوه ویژگی های جدید مجهز به ECM ، مجدداً در آن تغییر مکان می دهد. “طراحی مجدد اساسی ۲۴۲B3 SSL و ۲۵۷B3 MTL شامل افزودن توان قابل توجهی ، هم موتور و هم هیدرولیک است ، تا به این ماشین های کوچک بتوانید در فضاهای محدود به عنوان ماشین های بزرگتر عمل کنند.” نصب موتور دیزلی Cat C3.4 DIT ، دارای امتیاز ۵۳kW ، به این دو مدل ۲۵٪ افزایش در قدرت خالص نسبت به نمونه های B-Series 2 خود و ۲۸٪ افزایش در حداکثر گشتاور می دهد. Caterpillar می گوید: C3.4 DIT همچنین با سرعت کمتری و کم مصرف تر ، ۲۵۰۰ دور در دقیقه کار می کند که ۵۰۰ دور در دقیقه کمتر از موتور B-Series 2 است.

تکمیل موتور قدرتمندتر در ۲۴۲B3 و ۲۵۷B3 سیستم هیدرولیکی با توانایی بیشتری است. اسب بخار هیدرولیکی محاسبه شده (توان هیدرولیکی موجود برای انجام کار) برای این دو مدل جدید سری B 3 تقریبا ۴۰٪ افزایش دارد. “این افزایش به طور قابل توجهی توانایی و کارایی ۲۴۲B3 و ۲۵۷B3 را هنگام دست زدن به ابزار کار با جریان استاندارد مانند برش قلم مو ، جعبه دنده جعبه برق و ترانشه بهبود می بخشد. “سیلندرهای بالابر و شیب بزرگتر ، بسته به مدل و مدار ، به دو مدل جدید در افزایش قدرت شکوفایی و سطل افزایش می دهند ، از ۱۳ به ۱۹٪. افزایش نیروهای شکست باعث افزایش عملکرد در تمام عملکردهای اساسی مانند بارگیری ، بلند کردن و حفر ، “کاترپیلار را اضافه می کند.

یک پیمانکار مهندسی عمران در حال استفاده از سیستم حفاری عمودی (VDS) Wacker Neuson در یک قرارداد بزرگ در شمال غربی انگلیس است. قرارداد آژانس بزرگراه انگلستان ، برای به روزرسانی شبکه ارتباطی بزرگراه در کنار M6 در کانتی لنکاوی ، در کل ۶۴ کیلومتر است و ساخت و ساز McDermott ، همراه با شرکت خواهر McFour ، توسط پیمانکار اصلی Peek Communications ماموریت یافته است که یک عمق ۹۶۰ میلی متر ، ۴۱۰ میلی متر را باز کند. سنگر گسترده و نصب جعبه های خاتمه بزرگ هر ۵۰۰ متر.

تجهیزات ساختمانی

با ادامه کار ، کانال های مهر و موم شده چهار طرفه سپس در سنگ بستر می شوند و ترانشه به طور مداوم دوباره پر می شود تا اطمینان حاصل شود که فقط حداقل طول در هر زمان باز است. مک درموت شش ماشین جدید Wacker Neuson را از فروشنده محلی Beddoes Machinery Sales که مخصوص قرارداد ۲۴ هفته ای انتخاب شده بودند تحویل گرفت.

این سفارش شامل چهار مینی بیل ، ۲۸Z3 ، ۳۸Z3 ، ۵۰Z3 و ۲۴۰۴ ، به علاوه یک جفت ماشین ۹۵۰۳ چرخ دار با بوم سه گانه است که برای قرار دادن سنگ و کارهای پر کردن استفاده می شود. سه مینی به VDS مجهز شده اند و به اپراتور این امکان را می دهد تا کل زیربنای دستگاه را تا ۱۵ درجه متمایل کند ، که گفته می شود برای پروژه M6 ایده آل است که بسیاری از حفاری ها باید در خاکریزهای شیب دار انجام شود.

در مواردی که خاکریز شیب بیشتری دارد ، ماشین ها فقط باید مقدار کمی مواد را حفر کنند تا بتوانند مسیر سربالایی را در خود جای دهند و سپس VDS را برای تراز کردن کابین مستقر کنند. در بخشهای حتی تندتر ، و جایی که دسترسی حتی با استفاده از یک مینی غیرممکن است ، شرکت مجبور است به یک پیوست ترانشه ساخته شده با هدف استفاده کند.

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا