مسکن و ساختمان

افزایش ۳۳درصدی تعرفه خدمات مهندسی در سال ۹۹

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اختلاف نظر اخیر وزارت راه و شهرسازی و شورای مرکزی در خصوص تعرفه خدمات مهندسی در سال ۹۹ گفت: تصور وزارتخانه این بود که ما خلاف قوانین و مقررات جاری عمل کرده ایم.

احمد خرم

احمد خرم در گفت و گو با “صما” با بیان این مطلب افزود: ما چهار هفته پیش با مدیرکل ذیربط مسئله یعنی مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان جلسه داشتیم و این مسئول پذیرفت که ما اقدام خلافی را انجام نداده ایم و طبق روال سال های قبل و طبق قوانین و مقررات جاری عمل کرده ایم.

وی با بیان اینکه این موضوع به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام شد، افزود: درنهایت معاون مسکن و ساختمان نسبت به این موضوع متقاعد شد و ما حدود یک هفته است که منتظر ابلاغ این امر هستیم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور همچنین درخصوص میزان افزایش تعرفه مهندسی در سال جاری تصریح کرد: در سال ۹۹ تعرفه مهندسی بین ۳۱ تا ۳۳ درصد افزایش پیدا می کند.

خرم در عین حال در پاسخ به اینکه این افزایش قیمت چقدر مطابق با خواسته های جامعه مهندسی است، گفت: ما طی یکی دو سال اخیر توقف افزایش قیمت خدمات مهندسی را داشتیم و علیرغم افزایش قیمت ها در بخش های مختلف و افزایش هزینه تولید مسکن و ساختمان و افزایش قیمت خرید و فروش ساختمان، نرخ خدمات مهندسی افزایشی نداشت.

وی افزود: اگر رشد تعرفه خدمات مهندسی به شکل و روال عادی انجام می شد، اکنون باید این تعرفه ۱۰۰ درصد افزایش می یافت. یعنی اگر هر سال قانون اعمال می شد و افزایش سالانه نرخ خدمات صورت می پذیرفت، اکنون این رقم به بیش از ۱۰۰ درصد رسیده بود.

خرم در پایان ادامه داد: سال ۹۹ تنها سالی بود که تعرفه مهندسی قبل از شروع سال ابلاغ شد و به روال خود، با تصویب شورای مرکزی و ابلاغ رییس شورا انجام شد و درواقع این اقدام یک امتیاز بود که به موقع انجام گرفت.

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی

‫۲ دیدگاه ها

 1. این همه جلسه و هم اندیشی و …..به چه
  آفتابه و لگن هفت دست اما شام و ناهار هیچی !!!

  وارد پنجمین ماه از سال جاری شدیم اما دریغ از یک گام مثبت از سوی شورای مرکزی و هیات مدیره استان و….

  چندین ساله از موضوع پرونده ۴۰ میلیارد تومانی و …..گذشته اما هنوزم که هنوزه معلوم نیست سرنوشت پول های رفته از سازمان چه خواهد شد ؟!!!

  جلسه پشت جلسه

  میتینگ پشت میتینگ

  ادعاهای زیاد و نتایج بی حاصل و بی ثمر !!!

  بس کنید بابا !!!!

  به فکر سفره معاش همکارانتان باشید و بجای این همه جلسات بی حاصل و فاقد اثر ، کاری کنید که لااقل خودتان هم بتونید به انجام آن دلخوش باشید !

  هر روز شاهد تورم و افزایش قیمت کالاها و کرایه ها و قیمت لجام گسیخته ارز و طلا و …هستیم اما مسئولان سازمان های نظام مهندسی حتی نتوانسته اند برای جبران آسیب های مهندسین مظلوم کشور کوچکترین قدمی بردارند !!

  شما ها از کدام شفافیت سازی دم می زنید !!!!؟؟؟؟

  بس کنید و بجای این همه جلسات بی حاصل و بی ثمر آستین هایتان را بالا بزنید و کاری برای جامعه مهندسین هفت رشته عضو سازمانتان انجام دهید که لااقل بخاطر آن هم که شده بتوانید حقوق دریافتی تان را براحتی خرج کنید و عذاب وجدان نگیرید .

  دو صد گفته چون نیم کردار نیست !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا