مسکن و ساختمان

رویای صنعت احداث با یک همایش تعبیر نمی شود

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد: وقتی دولت برای دیرکرد پرداخت وام پیمانکاران، جریمه دریافت می نماید، باید برای دیرکرد پرداخت طلب پیمانکاران، نیز جریمه پرداخت کند. زمانیکه مصباحی مقدم این کلمات را بر زبان می راند، پیمانکاران او را تشویق کردند اما فعالان صنعت احداث نباید ذوق زده شوند زیرا نه این حرف جدید است و نه تیم اجرائی دولت به این حرف ها توجه می کند.

;

سومین همایش صنعت احداث، صبح امروز، آغاز به کار کرد.

;

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی صنوف مسکن ایران صما، قرار است در این همایش دو روزه، مسائل و معضلات حوزه صنعت احداث بررسی شود.

;

;شواهد حاکی از آن است در این شرایط، شرکت های حوزه صنعت احداث در شرایط بسیار سختی به سر می برند و تعداد قابل توجهی از آنها، طعم تلخ ورشکستگی را زیر زبانشان، مزه مزه می کنند.

;

چندی پیش سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: ; بودجه عمرانی سال ۹۱ شامل سه بخش بود؛ یک بخش چهل هزار میلیارد تومان بود که در خوشبینانه‌ترین حالت با توجه به تحریم‌ها و شرایط خاص کشور، حداکثر ده هزار میلیارد تومان آن تحقق پیدا خواهد کرد.

;

وی ادامه داد: در بخش دیگر به دولت اختیار داده شده بود، ۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت عرضه کند، ولی دولت از این اهرم به خوبی بهره نبرد و بنا بر آخرین آمار، ۳۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته شد. ما دو کار اشتباه هم انجام دادیم؛ یکی اینکه به دولت اجازه داده بودیم، ۳۳ هزار میلیارد تومان اموال خود را در قبال کارهای عمرانی تها‌تر کند، ولی رویداد بدی رخ داد و کلمه تها‌تر را حذف کردند و به این ترتیب، کار به بن‌بست رسید.

;

بنابراین با این اوصاف، نباید، با برگزاری یک یا چند همایش که معلوم نیست در پشت پرده آن، چه می گذرد؟، به حل مسائل صنعت احداث، دل خوش باشیم.

;

امروز حجت الاسلام مصباحی مقدم، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به عنوان یکی از سخنرانان همایش صنعت احداث اعلام کرد: وقتی دولت در ازای دیرکرد پرداخت وام پیمانکاران، جریمه دریافت می نماید، باید در ازای دیرکرد پرداخت طلب پیمانکاران، خودش نیز جریمه پرداخت کند.

;

زمانی که مصباحی مقدم این کلمات را بر زبان می راند، پیمانکاران و برگزارکنندگان همایش او را تشویق کردند اما فعالان صنعت احداث باید توجه داشته باشند، نباید ذوق زده و دل خوش شوند زیرا نه این حرف، حرف جدیدی است و نه تیم اجرائی دولت به این حرف ها توجه می کنند. بنابراین برای تعبیر رویائی به نام دریافت مطالبات از دولت، باید دنبال چاره ای دیگر باشیم زیرا بعید است با اجرای یک یا چند همایش، این رویای شیرین، تعبیر شود.

;


;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا