مسکن و ساختمان

به توافق‌ نرسیدن با چینی‌ها در توسعه فرودگاه امام (ره)/ احتمال ورود سرمایه‌گذار داخلی

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان این‌که پیشنهاد‌های سرمایه‌گذاران خارجی در توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) در حال بررسی است، از احتمال سرمایه‌گذاری داخلی در این بخش خبر داد.

محمود رسولی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در توسعه‌ی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: سرمایه‌گذاری و پیشنهاد‌های خارجی‌ها در فرودگاه امام خمینی (ره) در حد وزارتخانه مطرح است و بحث‌های اقتصادی در دست مطالعه است.

وی با بیان این‌که در صورت به نتیجه رسیدن وزارتخانه با سرمایه‌گذاران خارجی احتمال ساخت بخش‌های دیگری از فرودگاه امام خمینی (ره) به سرمایه‌گذاران خارجی وجود دارد، اظهار کرد: هنوز هیچ نتیجه‌ای از بحث‌های مطرح‌شده در سطح وزارتخانه با سرمایه‌گذاران خارجی به دست نیامده است.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور در پاسخ به این پرسش که پیش از این از حضور سرمایه‌گذار خارجی در توسعه‌ی فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داده‌اید، آیا هم‌چنان این موضوع مطرح است؟ گفت: حتی بحث حضور سرمایه‌گذار چینی نیز در برنامه‌های عمرانی توسعه‌ای فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به قوت مطرح نیست.

وی تاکید کرد: حتی امکان دارد در صورت به نتیجه‌ نرسیدن با سرمایه‌گذار خارجی بخواهیم از امکانات داخل برای توسعه‌ی فرودگاه استفاده کنیم، اما احتمال همه این‌ها به یک اندازه است، زیرا پیشنهادها به وزارتخانه داده می‌شود و همگی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا یکی به نتیجه برسد.

به گزارش ایسنا، از اوایل سال جاری زمزمه‌های حضور سرمایه‌گذار چینی در بحث توسعه‌ی عمرانی شرکت فرودگاه‌های کشور که اعتبارات زیادی می‌طلبد، مطرح شد و حتی محمود رسولی‌نژاد نیز در یکی از نشست‌های خبری خود به آن اشاره کرد اما چنانچه در بالا گفت هنوز هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده و شاید سرانجام از سرمایه‌گذار داخلی در این بخش استفاده شود.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا