مسکن و ساختمان

ثبات در بازار خرید و فروش مسکن/ قیمت آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر

در حالی که ثبات وضعیت و معاملات خرید و فروش در بازار مسکن ادامه دارد اما بازار مسکن با تحولاتی هرچند نامحسوس مواجه شده است.

;به گزارش مهر، باوجودی که خرید و فروش مسکن از بهار امسال با ;تغییری نداشته است اما شواهد حاکی از این است که در برخی از مناطق تهران، بازار با تحرکاتی مواجه شده و ;تقاضاهای کاذب برای خرید خانه به وجود آمده است.

براین اساس با وجودی‌که قیمتهای بالا ;در ;بخش مسکن، خرید و فروش را با بی رونقی همراه کرده و وضعیت بازار مسکن با به همان وضعیت سابق ادامه دارد ;اما رکود بازارهای مالی دیگر هم در این امر ;تاثیر داشته و بازار مسکن را با تحولاتی هرچند نامحسوس ;مواجه کرده است. ;

در عین حال وزارت راه و شهرسازی معتقد است که سال آینده با افتتاح تمامی واحدهای مسکن مهر حجم زیادی از متقاضیان از بازار مسکن خارج شده و ;قیمت ها در این بخش ;ثبات بیشتری پیدا می کنند.

در این باره مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در گفتگو با مهر، گفته است: ;به دلیل ساخت و سازهایی که در حال انجام است و افزایش صدور پروانه های ساختمانی و تسهیلاتی که شهرداری و بافت فرسوده فراهم کرده اند، وضعیت خوبی را در آینده داریم.

قیمت آپارتمان در برخی از محله های تهران

براساس گزارش میدانی مهر، واحدی ۴۳ متری در خیابان مجیدیه، طبقه سوم با انباری و عمر ۱۰ ساله با وام ۱۰ میلیون تومانی به قیمت ;۱۳۰ میلیون تومان به فروش می رسد، همچنین یک آپارتمان به مساحت ۴۴ متر در خیابان قزوین، یک خوابه با پارکینگ و انباری با ۱۳ میلیون تومان وام، ۲۳ میلیون تومان رهن و ۵۴ میلیون تومان نقد به فروش می رسد.

یک واحد ۴۷ متر ی در خیابان نواب هلال احمر با پارکینگ، انباری و آسانسور با شرایط ;۵۲ میلیون تومان نقد، ۲۰ میلیون تومان وام و ۲۰ میلیون تومان رهن به فروش گذاشته شده است و آپارتمان دیگری به مساحت ۵۰ متر مربع در حوالی گلبرگ با ۱۷ میلیون تومان وام، ۳۰ میلیون تومان ;رهن و ۱۱۰ میلیون تومان نقد به فروش می رسد.

مالکی برای آپارتمان ۳۸ متری و نوساز ;خود ;در خیابان پیروزی، پرواز با امکانات، ۲۰ میلیون تومان وام، ۱۸ میلیون تومان رهن و ۶۲ میلیون تومان نقد تعیین کرده است و ۲۶ متری در بلوار امام خمینی با ۱۵ متر راه پله اختصاصی موقعیت مسکونی تجاری طبقه دوم به قیمت ۷۰ میلیون تومان از سوی مالک به فروش می رسد.

همچنین آپارتمان ۴۲ متری و ۷ ساله در خیابان جیحون دامپزشکی با ۱۲ میلیون تومان وام و ۹۸ میلیون تومان نقد به فروش می رسد.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا