مسکن و ساختمان

خودرو چندنرخی شد!

طولانی شدن توقف عرضه از سوی برخی خودروسازان و کاهش موجودی بازار موجب چند نرخی شدن خودروهای پرتیراژ داخلی شده است؛ به‌گونه‌ای که فروشندگان قیمت‌های متفاوتی را برای این محصولات عنوان می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حال حاضر در محصولات گروه خودروسازی سایپا، برخی فروشندگان قیمت سایپا ۱۱۱ را حدود ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام می‌کنند. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان است.

سایپا SL 131 نیز در حالی به قیمت حدود ۱۳ میلیون تومان و SX 131 نیز به قیمت حدود ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که قیمت رسمی SL 131 معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX 131 نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

تیبا نیز به قیمت حدود ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است. قیمت تندر۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز در حالی به حدود ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده که قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت مگان ۲۰۰۰ با دنده اتوماتیک نیز حدود ۶۱ میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان تعیین شده است. قیمت ماکسیما نیز به حدود ۸۸ میلیون تومان رسیده البته این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

برخی از نمایندگی‌های فروش نیز در حالی قیمت تیانا فول را حدود ۱۲۰ میلیون تومان ذکر می‌کنند که قیمت رسمی این خودرو حدود ۸۰ میلیون تومان است.

در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی‌های فروش موجود نیست. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز در مدل V9 آن به قیمت حدود ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و مدل V8 نیز حدود ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت رسمی مدل V9 حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و مدل V8 نیز ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

تندر ۹۰ ایران خودرو نیز در مدل E1 آن به قیمت حدود ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E1 ایران خودرو معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

قیمت پژو ۴۰۵ نیز به حدود ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان است. پژو پارس سال نیز در حالی به قیمت حدود ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود که قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومان تعیین شده است.

سمند EF7 نیز در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که قیمت رسمی آن حدود ۲۱ میلیون تومان است.

البته باید توجه کرد که قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به محدود بودن عرضه از سوی خودروسازان و برخی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها با درصدی از نوسان و تفاوت در نمایندگی‌های فروش مختلف همراه است.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا