مسکن و ساختمان

صمیمی؛ مدیرعامل عمران ماشین در گفتگو با صما:

امکان ادامه فعالیت با این وضعیت نیست

با دلار ۲۵۰۰ تومان، نمی‌توانیم مواد اولیه وارد کنیم و اگر هم این اقدام انجام شود به صرفه نیست زیرا قیمت تمام شده کالا افزایش می‌یابد و در نتیجه افت فروش باعث زیان می‌شود.

پرویز صمیمی مدیرعامل شرکت نوآوران عمران ماشین در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی صنوف مسکن ایران(صما) درباره تاثیر نوسانات دلار گفت: در حال حاضر با افزایش قیمت دلار که به طور رسمی از ۱۲۲۶ تومان به حدود ۲۵۰۰ تومان رسیده است، امکان ادامه فعالیت نداریم.

وی درباره برنامه‌های مدیریتی برای ادامه حیات شرکت گفت: فعلا فقط تعدیل نیرو داشته‌ایم و فعالت خود را مسکوت گذاشته و کار را در حد فروش کالاهائی قدیمی محدود نموده‌ایم. وی افزود: با دلار ۲۵۰۰ تومان، نمی‌توانیم مواد اولیه وارد کنیم و اگر هم این اقدام انجام شود به صرفه نیست زیرا قیمت تمام شده کالا افزایش می‌یابد و در نتیجه افت فروش باعث زیان می‌شود. مدیرعامل عمران ماشین ادامه داد:‌ قبل از تحریم‌ها مواد اولیه مورد نیازمان را با دلار ۱۲۲۶ تا ۱۳۰۰ تومان خریداری می‌کردیم اما در حال‌حاضر با افزایش قیمت دلار، تاکنون اقدام به خرید ننموده‌ایم.

صمیمی درباره برنامه‌های آینده خود گفت: باید صبر کنیم و ببینیم فضا به کدام سو تمایل می‌یابد. در حال‌حاضر برای جبران کمبود نقدینگی خود، تعدیل نیرو داشته‌ایم، زیرا در قبال تامین حقوق مناسب برای کارمندان خود مسوول هستیم و چون این مسوولیت را به خوبی نمی‌توانستیم به انجام برسانیم، به تعدیل اقدام نموده‌ایم.

وی افزود: با شرکاء خود صحبت کرده‌ایم تا با کمک آنها این کمبود نقدینگی را جبران کنیم تا بتوانیم به تامین ماشین‌آلات اقدام نموده و کار را ادامه دهیم.

;صمیمی راه‌کار خروج از این وضعیت را در دست دولت دانست و گفت: برگشت به عقب و تبدیل شدن دلار به ۱۲۲۶ تومان دیگر امکان ندارد و باید دولت تصمیم بگیرد که از این حالت خارج شویم یا خیر؟ زیرا این موضوع به امور حاکمیتی ربط دارد.

مدیرعامل شرکت نوآوران عمران ماشین درباره سیاست‌های مدیریتی که برای مقابله با این بحران در پیش گرفته‌اند، گفت: در حال‌حاضر باید با این وضعیت مدارا کرد و به همین دلیل فعالیت خود را مسکوت گذاشته‌ایم و فقط به فروش محصولات قبلی البته با قیمتی که برای خریدار قابل خرید باشد، بسنده کرده‌ایم.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا