مسکن و ساختمان

افزایش ۲ میلیون تومانی وام مسکن شهری در مناطق زلزله زده

با موافقت بانک مسکن وام مسکن شهری در شهرستان های اهر، هریس و ورزقان ۲۲ میلیون تومان خواهد بود و این وام که از محل تسهیلات مسکن مهر پرداخت می شود در ۴ مرحله به متقاضیان واگذار شود. وی خاطرنشان کرد: برای پرداخت این وام در مراحل اول و دوم تاییدیه بنیاد مسکن کافی است و نیازی به بازرسی نیست اما در مراحل بعدی بازرسی بانک مسکن بلامانع است.

; ;به گزارش خبرگزاری موج، علی نیکزاد در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی که در فرودگاه تبریز برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: با موافقت بانک مسکن وام مسکن شهری در شهرستان های اهر، هریس و ورزقان ۲۲ میلیون تومان خواهد بود و این وام که از محل تسهیلات مسکن مهر پرداخت می شود در ۴ مرحله به متقاضیان واگذار شود. وی خاطرنشان کرد: برای پرداخت این وام در مراحل اول و دوم تاییدیه بنیاد مسکن کافی است و نیازی به بازرسی نیست اما در مراحل بعدی بازرسی بانک مسکن بلامانع است.

نیکزاد همچنین افزایش ودیعه مسکن مستاجران در مناطق زلزه زده به ۲۵ میلیون تومان را از دیگر مصوبات جلسه ستاد بازسازی ذکر کرد و گفت: در این جلسه مقرر شد موضوع پروانه ساخت و تاییدیه نظام مهندسی در شهرستان های اهر، هریس و ورزقان ظرف یک هفته آینده با دستور استاندار آذربایجان شرقی و پیگیری بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان اقدام شود. وی اظهار داشت: در این جلسه همچنین مقرر شد وام تعمیرات در شهرهای شهرستان های اهر، هریس و ورزقان نیاز به معرفی به شهرداری نداشته و با تایید بنیاد مسکن قابل واگذاری باشد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهتمام دولت برای تسریع در اسکان دایمی زلزله زدگان خاطرنشان کرد: بیش از ۶ هزار کانکس در روستاهای زلزله زده نصب شده است که انتقال مردم از چادر به این کانکس ها مورد تاکید است و دستگاه های مربوط نیز باید در کوتاه ترین زمان ممکن انشعاب آب و برق این کانکس ها را تامین کنند.

گفتنی است نیکزاد صبح روز پنجشنبه به همراه استاندار آذربایجان شرقی، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران دستگاه های اجرایی استان از ۷ روستای زلزله زده در شهرستان های هریس و ورزقان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند بازسازی این مناطق قرار گرفت.

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا