مسکن و ساختمان

گران‌فروشی مسکن به بهانه امکانات اضافه

شواهد در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی در تهران ثابت کرده که اگر ارزش زمین با افزایش قیمت رو به رو نشود تا قیمت واحد ساخته شده را با رشد صعودی مواجه نکند، اما حداقل یا حداکثر امکانات در نظر گرفته شده برای یک واحد مسکونی می‌تواند باعث نوسان قیمت پیشنهادی فروش شود؛ حتی اگر از امکانات معمولی برخوردار باشد.

هفته گذشته واحد نوسازی با متراژ ۷۰ متر مربع واقع در خیابان ارم در بلوار فردوس غرب متری ۴ میلیون تومان (۲۸۰ میلیون تومان قیمت کل) از سوی مالک قیمت گذاری شده است!این در حالی است که اکنون بالاترین قیمت اکثر واحدهای نوساز مسکونی در منطقه بلوار فردوس، متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین می‌شوند که این چنین مبالغ پیشنهادی به واحدهای لوکس هم مربوط می‌شود.

مالک این واحد ۷۰ متری با توجه به فایل فروش سعی کرده تا قیمت پیشنهادی فروش (متری ۴ میلیون تومان) واحدش را از طریق معرفی امکانات برای خریدار توجیه کند.برخی از امکاناتی که برای این واحد در نظر گرفته و اعلام شده به شرح زیر است:پارکینگ، انباری، آسانسور، تلفن، آیفون تصویری، هود، کابینت‌های MDF و سرویس ایرانی و فرنگی که البته اینها جزو امکانات هر آپارتمانی است و نمی توان آنها را جزو امتیازهای خاص عنوان کرد! در ادامه، در این فایل به نقشه عالی، درب ضد سرقت و پنجره دو جداره و آنتن مرکزی هم اشاره شده است که البته همچنان بعید به نظر می‌رسد که این واحد متری ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان گران‌تر از قیمت واقعی به دلیل این نوع امکانات به بازار عرضه شده باشد! ;


منبع

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا