شهر

مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران:

پایتخت سبز با طراحی فضای روف گارن از بالا تا پایین شهر شدنی است

در بازدید صما به همراه مهدی عباسی عضو شورای شهر تهران از پروژه زنبق زعفرانیه به عنوان یکی از ساختمان های برند منطقه زعفرانیه بازدید به عمل آمد و نکات قوط و ضعف این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است پروژه زنبق زعفرانیه با روف گاردنی با دوهزار متر فضا طراحی شده است که در آن جاده سلامت، فضای بازی کودکان و نشیمن خانواده ها در نظر گرفته شده است.

 روف گاردن این بنا با درختانی با عمر ۱۰۰ سال معنای واقعی حضور فضای بیرونی به داخل بنا را اجرایی کرده است. تندیس زنبق زعفرانیه یکی از ساختمان های برند منطقه زعفرانیه محصوب می شود. از ویژگی های بارز این پروژه می توان مشاعات وسیع و چشم انداز واحدهای طبقات بالا به کاخ سعدآباد ، کوهستان و شهر است.

عباس گلوی – سعید ظریف – مهدی عباسی

شایان ذکر است نکته قابل توجه در طراحی چنین بنایی زمانی به ذهن کارفرما رسید که کرونا باعث شد خانواده ها در خانه بمانند و کودکان از کوچکترین حق خود که بازی بود محروم شوند از اینجا بود که کارفرما به فکر اجرایی کردن چنین ایده ای در طراحی سازه افتاد.

در انتهای این بازدید عباسی با توجه به نیاز شهر تهران به سرانه فضای سبز یکی از راه های رسیدن به شهر سبز را حضور فضای روف گاردن در تمامی بناهای شهری از بالا تا پایین شهر دانست که شهرداری باید در این زمینه، تسهیلات لازم را برای سازندگان در شهر تهران فراهم سازد.

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا