مسکن و ساختمان

بازخوانی برگزاری ۷ دوره چهره سال توسط صما

در حوزه های شهری، عمرانی،ساختمانی:

انتخاب و برگزاری جشنواره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) به همت مجتمع رسانه‌ای ساختمان،  هفت سال پیاپی برگزار شد. 

جشنواره چهره سال توسط مجتمع رسانه‌ای ساختمان، به عنوان یگانه هلدینگ تخصصی رسانه ای در عرصه عمرانی کشور ، طی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ برگزار شد. این جشنواره به معرفی چهره‌های شاخص و موثر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در صنعت عمران، راه و ساختمان پرداخت و طی هفت دوره برگزاری به یکی از مهم‌ترین برنامه‌های رسانه‌ای در پایان هر سال تبدیل شد.
جشنواره چهره سال، فقط بستری برای شناسایی و تقدیر از مدیران برتر در حوزه صنعت راه و ساختمان فراهم نمی‌کند، بلکه به عنوان یک رویداد گفتمان‌محور، در جریان‌سازی‌های مثبت و ایجاد تغییرات اساسی در مدیریت شهری نقشی کلیدی ایفا کرده است. این جشنواره با استفاده از رویکرد انتخاباتی کاملاً رسانه‌ای، مخاطبان را قادر ساخته تا به طور مستقیم در انتخاب و تجلیل از چهره‌های برجسته حوزه عمرانی مشارکت کنند،با آرای مردمی برگزیدگان، انتخاب شدند.

جشنواره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) طی ۷ سال با استقبال چشمگیر مردم مواجه شد،

برگزیدگان ۷ دوره چهره سال توسط صما

لیست برگزیدگان طی ۷ دوره

در سال اول این نظرسنجی انتخاب چهره برتر در دو بخش دولتی و خصوصی برگزار شد. جمشید برزگر، رئیس هیئت‌مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان ایران با کسب اکثریت آرا به‌عنوان چهره سال ۹۲ (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در بخش خصوصی انتخاب شد.مرحوم علی‌اکبر آقایی نماینده سلماس در مجلس ششم تا نهم و عضو کمیسیون عمران مجلس نیز در بخش دولتی برگزیده شد.

در سال دوم چهره سال ۹۳ پیروز حناچی معاون وزیر راه‌وشهرسازی در سال مذکور بود. علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز توانست در رقابتی نزدیک از میان ۲۵ شخصیت مؤثر و خبرساز حوزه ساخت‌وساز، عنوان چهره ۹۴ (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) را به دست آورد.

در سال ۹۵ جایزه در بخش‌های ساختمانی، عمرانی و مدیریت شهری برگزار شد . به‌این‌ترتیب علی‌اصغر مونسان با کسب ۶ هزار و ۶۶۹ رأی از مجموع آرا به عنوان چهره سال چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در گروه «مدیران دولتی» در سال جاری انتخاب شد.

در دسته «شهرداران» نیز مهدی جمالی نژاد؛ شهردار اصفهان با کسب ۵۴۸۷ رأی به عنوان چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در دسته کلان‌شهرها و مسعود نصرتی قزوینی نژاد؛ شهردار قزوین با مجموع ۲۷۸۰ رأی در دسته شهرها انتخاب شدند.

همچنین در گروه «روسای شورای شهر» مشتاق احمد ریگی؛ رئیس شورای شهر زاهدان با کسب ۱۱۹۱ رأی در دسته کلان‌شهرها و رضا زنگنه؛ رئیس شورای شهر ملایر با مجموع ۱۲۲۶ رأی در دسته شهرها به عنوان چهره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) سال ۹۵ برگزیده شدند.

 سید کمال‌الدین میر جعفریان؛ مدیرکل راه‌وشهرسازی ایلام با مجموع ۶۶۲۰ رأی از آرای مردمی به عنوان چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در دسته شهرها و علی خاوری؛ مدیر راه‌وشهرسازی گیلان با اخذ ۲۸۰۴ رأی از آرای کاربران در دسته کلان‌شهرها توانستند عنوان چهره سال ۹۵ را در دسته «مدیران راه‌وشهرسازی» به خود اختصاص دهند.

علاوه بر این، در دسته «روسای سازمان نظام‌مهندسی ساختمان» شهروندان محمد قنبری؛ رئیس نظام‌مهندسی ساختمان البرز را با ۴۲۳۹ رأی از مجموع آرا در دسته کلان‌شهرها و الهام حیدری؛ رئیس نظام‌مهندسی ایلام را با ۲۷۷۶ رأی در دسته شهرها به عنوان چهره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) سال ۹۵ برگزیدند.

در سال ۹۶ ایرج شهین‌باهر شهردار تبریز با کسب ۷۴۲۷ رأی از مجموع آرا به عنوان چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در دسته کلان‌شهرها و مسعود نصرتی- شهردار رشت با مجموع ۶۹۹۱ رأی در دسته شهرها انتخاب شدند.

همچنین تقی رضایی- مدیرکل راه‌وشهرسازی البرز با مجموع ۲۶۵۱ رأی از آرای مردمی به عنوان چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) در دسته «مدیران راه‌وشهرسازی» برگزیده شدند.

علاوه بر این، در دسته «روسای سازمان نظام‌مهندسی ساختمان» شهروندان سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان فارس را با ۲۲۰۹ رأی از مجموع آرا به عنوان چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) سال ۹۶ برگزیدند. 

سال ۹۷ در گروه «شهرداران» محمدحضرت‌پور شهردار ارومیه با کسب ۶ هزار و ۳۶۷ رأی، از بین شهرداران ۱۸ شهر بالای ۵۰۰ هزار نفر (شامل مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان، کرمان، یزد، اردبیل، بندرعباس و اراک) به عنوان چهره برتر سال انتخاب شد. همچنین روح‌الله براتیان شهردار بجنورد با کسب رأی ۵۳۹۲ به عنوان چهره برتر از بین سایر شهرها انتخاب شد.

همچنین در گروه «شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران» کشت پور، شهردار منطقه ۲ با کسب ۱۰ هزار و ۹۷ رأی از بین شهرداران کل مناطق تهران به‌عنوان چهره سال انتخاب شد.

در همین حال در گروه «شرکت عمران شهرهای جدید» شرکت عمران پردیس (تهران) با کسب ۲۳ هزار و ۴۱۴ رأی به عنوان چهره سال از بین شرکت عمران شهرهای جدید بالای ۲۰ هزار نفر (شامل شهر جدید سهند، پردیس، پرند، هشتگرد، اندیشه، بهارستان، فولادشهر، عالی شهر، گلبهار و صدرا) به عنوان چهره سال ۹۷ انتخاب شد. همچنین شرکت عمران رامین (استان خوزستان) با کسب رأی ۵ هزار و ۵۳۶ از بین سایر شرکت شهرهای جدید با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر (شامل امیرکبیر، مجلسی، شیرین شهر، رامین، علوی، رامشار و بینالود) بارأی مردم چهره سال ۹۷ در این گروه انتخاب شد

در گروه «ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای» نیز اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس با کسب ۲۲ هزار و ۸۱۰ رأی مردمی، در دسته اول (شامل استان‌های تهران، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، خوزستان، کرمان، آذربایجان غربی، مازندران، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، همدان و البرز) به عنوان چهره سال ۹۷ در حوزه راه انتخاب شد. همچنین در دسته دوم ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان با رأی ۱۱ هزار و ۱۳۷ از بین سایر ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به عنوان چهره سال ۹۷ در این گروه انتخاب شد.

در گروه «روسای سازمان نظام‌مهندسی استان‌ها»، محمد طاهری، رییس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران با کسب ۳ هزار و ۲۶۹ رأی مردمی، به عنوان چهره سال ۹۷ در بین روسای سازمان‌های دارای بالای ۱۰ هزار عضو (شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، استان کرمان، کرمانشاه، گیلان و مازندران) انتخاب شد.

همچنین حسین ویزواری، رییس سازمان نظام‌مهندسی استان گلستان با کسب ۲ هزار و ۶۵۳ رأی مردمی، به عنوان چهره سال ۹۷ در گروه نظام‌مهندسی در بین سازمان‌های دارای کمتر از ۱۰ هزار عضو انتخاب شد.

بر اساس این گزارش، در گروه «مدیران وزارت راه‌وشهرسازی» نیز که رقابت در بین دو بخش یعنی وزرای سابق و فعلی و معاونان سابق و فعلی راه‌وشهرسازی صورت گرفت؛ محمد اسلامی با کسب ۵ هزار و ۲۹۴ رأی در بخش وزیران به عنوان چهره سال ۹۷ انتخاب شد. همچنین حبیب‌الله طاهر‌خانی با کسب ۴ هزار و ۶۶۶ رأی مردمی در گروه معاونان وزارتخانه به عنوان چهره سال ۹۷ این بخش برگزیده شد.

در سال ۹۸ نیز در دسته «مدیران وزارت راه‌وشهرسازی» که رقابت در دو بخش وزرای سابق و فعلی و معاونان فعلی راه‌وشهرسازی صورت گرفت؛ عباس آخوندی- وزیر سابق راه‌وشهرسازی با کسب ۹ هزار و ۱۲۹ رأی در بخش وزیران به‌عنوان چهره سال ۹۸ (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) انتخاب شد. همچنین شهرام آدم نژاد  معاون حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی با کسب ۱۰ هزار و ۶۹۷ رأی مردمی در گروه معاونان وزارتخانه به‌عنوان چهره سال ۹۸ این بخش برگزیده شد.

در دسته «‌اعضای کمیسیون عمران مجلس» عبدالکریم حسین زاده – نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با کسب ۱۴ هزار و ۳۱۳ رأی مردمی، به‌عنوان چهره سال ۹۸ انتخاب شد.

بر این اساس در دسته «شهرداران» ایرج شهین باهر شهردار تبریز با کسب ۱۳ هزار و ۶۴۷ رأی، از بین شهرداران ۱۸ شهر بالای ۵۰۰ هزار نفر به عنوان چهره برتر سال انتخاب شد. همچنین عبدالرضا دادبود- شهردار گرگان با کسب ۱۰ هزار و ۴۵۸ رأی به عنوان چهره برتر از بین سایر شهرها انتخاب شد.

در دسته «شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران» مصطفی سلیمی شهردار منطقه.۳ با کسب ۸ هزار و ۸۶۰ رأی از بین شهرداران کل مناطق تهران به‌عنوان چهره سال انتخاب شد.

در دسته «شرکت عمران شهرهای جدید» شرکت شهر جدید اندیشه‌- با کسب ۷ هزار و ۱۴۱ رأی به عنوان چهره سال از بین شرکت عمران شهرهای جدید بالای ۲۰ هزار نفر به عنوان چهره سال ۹۸ انتخاب شد. همچنین شرکت شهر جدید رامشان  سیستان و بلوچستان با کسب ۴ هزار و ۷۸۸ از بین سایر شرکت شهرهای جدید با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر بارأی مردم چهره سال ۹۸ در این گروه انتخاب شد.

در دسته «ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای» نیز اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان آذربایجان شرقی با کسب ۵ هزار و ۶۲ رأی مردمی، در دسته اول ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و استان قزوین با ۲ هزار و ۸۸۸ رأی از بین سایر ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به عنوان چهره سال ۹۸ در این گروه انتخاب شد

در دسته «روسای سازمان نظام‌مهندسی استان‌ها»، بهرنگ دیلمقانی- رییس سازمان نظام‌مهندسی استان آذربایجان غربی با کسب ۱۲ هزار و ۲۹۰ رأی مردمی، به عنوان چهره سال ۹۸ در بین روسای سازمان‌های دارای بالای ۱۰ هزار عضو انتخاب شد.

همچنین محمدابراهیم پور- رییس سازمان نظام‌مهندسی استان گلستان‌ با کسب ۱۰ هزار و ۸۱۰ رأی مردمی، به عنوان چهره سال ۹۸ در گروه نظام‌مهندسی در بین سازمان‌های دارای کمتر از ۱۰ هزار عضو انتخاب شد.

در دسته «گروه مناطق آزاد» منطقه آزاد ماکو با کسب ۵ هزار و ۷۱۴ رأی مردمی، به عنوان چهره سال ۹۸ انتخاب شد.

تعداد شرکت کنندگان در رای گیری طی هفت دوره

سال ۹۲ : ۲۸,۷۴۱

 سال ۹۳ : ۴۲,۹۴۳

 سال ۹۴ : ۴۰,۵۵۵

 سال ۹۵ : ۴۱۱,۰۲۱

 سال ۹۶ : ۱۳۶,۱۴۱

 سال ۹۷ : ۱۵۴,۰۷۱

 سال ۹۸ : ۱,۰۲۶,۳۱۶

جشنواره چهره سال
جشنواره چهره سال

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا