مسکن و ساختمان

نرخ نصب آسانسور در پاییز ۱۴۰۲

افزایش نرخ تورم  ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت انواع کالاها از جمله آسانسور دارد. به صورتی که ما در سال ۱۴۰۲ شاهد افزایش ۲۰۰ الی ۳۰۰ درصدی قیمت آسانسور نسبت به سال‌های گذشته بوده‌ایم. نوع آسانسور(کششی یا هیدرولیک) نیز تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد. نرخ نصب آسانسور در پاییز ۱۴۰۲ نیز بر اساس همین افزایش قیمت‌ها است. در ادامه با ما همراه باشید تا لیستی از قیمت نصب آسانسور در پاییز سال ۱۴۰۲ را در اختیار شما قرار دهیم.

فاکتورهای موثر بر قیمت آسانسور

المان‌های زیادی در افزایش و کاهش قیمت آسانسور تاثیر گذار هستند. در جدول زیر می‌توانید با برخی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت آسانسور آشنا شوید.

                                  موردمولفه
۱تعداد طبقات
۲ظرفیت آسانسور
۳سرعت مجاز آسانسور
۴نوع آسانسور
۵تجهیزات آسانسور
۶نرخ ارز و تورم

۱. تاثیر ابعاد آسانسور بر قیمت

ابعاد آسانسور مستقیماً بر هزینه پروژه تأثیر می‌گذارد. قوانین ساختمانی در اکثر مناطق، اندازه آسانسور مسکونی را به ۱۸ فوت مربع محدود می‌کند. آسانسورهای هیدرولیک که در خانه شما تعبیه شده است، ممکن است پشت در یا قفسه کتاب پنهان شوند، و بیشتر آن‌ها تزئین شده یا تمام شده‌اند تا طوری به نظر برسند که انگار همیشه بخشی از خانه بوده‌اند.

 2. قیمت آسانسور بر اساس نوع

در نهایت، پنج نوع آسانسور امروزه در دسترس هستند. بسته به سازنده، ممکن است تغییراتی در این انواع وجود داشته باشد؛ اما مکانیک اصلی یکسان است. از این پنج مورد، هیدرولیک و پنوماتیک بیشتر در خانه ها یافت می‌شود. در ادامه قیمت انواع مدل آسانسور را می‌توانید مشاهده نمایید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا