مسکن و ساختمان

تازه‌ترین قیمت آپارتمان‌های ۵ تا ۱۰ سال در تهران

 آپارتمان‌های ۵ تا ۱۰ سال ساخت به واسطه اینکه قدری از حباب قیمت آن‌ها نسبت به واحدهای نوساز کاسته شده است و از طرفی هنوز یک خانه سر پا و آماده سکونت محسوب می‌شوند، همواره یکی از پرتقاضاترین گروه‌های سنی آپارتمان در بازار مسکن پایتخت محسوب می‌شوند.

به واسطه همین تمایل به خرید از گروه سنی مذکور، قیمت‌های پیشنهادی فروش در این ناحیه از بازار مسکن بالاتر از حدود مورد انتظار است.

این روزها در بازار مسکن شهر تهران رکود سنگین بر معاملات سایه انداخته است. این رکود آن قدر عمیق است که تمام گروه‌های سنی را در برگرفته و چندان تفاوتی میان حجم تقاضای موثر خرید از نوسازها، میانسال‌ها و کهنسال‌های بازار مسکن وجود ندارد. در شرایط طبیعی تمایل به خرید از گروه سنی ۵ تا ۱۰ سال ساخت به مراتب از گروه‌های سنی قبل و بعد از آن بیشتر است. حتی همین حالا که تعداد معامله گران مصر در بازار مسکن بسیار اندک است نیز، تقاضای بازدید فایل‌هایی از این گروه سنی در برخی محله‌ها بیشتر از سایر آپارتمان هاست.

با این وجود سطح قیمت پیشنهادی فروشندگان این واحدها در هفته‌های اخیر بالاتر از محدوده مورد انتظار فروشنده‌ها بوده و به همین خاطر عمق رکود در این بخش از بازار مسکن نیز دست کمی از دیگر بخش‌ها ندارد. بررسی موتورهای جست وجوی آگهی ملکی نشان می‌دهد تعداد زیادی از فایل‌های ۵ تا ۱۰ سال ساخت که برای فروش به بازار عرضه شده اند نیز از گروه ۱۰۰ مترمربع به بالا هستند و به همین خاطر استطاعت عده زیادی از متقاضیان خرید به تملک آن‌ها نمی‌رسد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا