مسکن و ساختمان

آمار ساخت مسکن در بهار ۱۴۰۲

مرکز آمار ایران آمار ساخت مسکن در بهار ۱۴۰۲ مربوط به شهر تهران و سایر شهرهای کشور را منتشر کرد.

براساس این گزارش، در بهار سال ١۴٠٢، تعداد ٩٨‌هزار و۵۲۵ واحد مسکونی در پروانه‌‌‌‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌‌‌‌های کشور پیش‌‌‌‌‌‌‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٢٢,٧‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۹.۱‌درصد افزایش داشته است.‌ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌‌‌‌ احداث ساختمان ۳.۳ واحد بوده است‌‌‌‌.

تعداد ٢٩۵۶۵ پروانه‌‌‌‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌‌‌‌های کشور در بهار ١۴٠٢ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته ٢٧,۵‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۰.۴‌درصد افزایش داشته است. مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌‌‌‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌‌‌‌ در بهار ١۴٠٢ حدود ١٨٣٣۵‌هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ٢١,٧‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷.۲‌درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌‌‌‌ها ۶٢٠ مترمربع بوده است.

 

در این گزارش همچنین آمار ساخت مسکن در شهر تهران در سه‌ماه اول سال‌جاری نیز اعلام شده است. براین اساس، در بهار سال ١۴٠٢، تعداد ٩۵٨۶ واحد مسکونی در پروانه‌‌‌‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌‌‌‌ تهران، پیش‌‌‌‌‌‌‌‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٢٨,۴‌درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶۱.۰‌درصد افزایش داشته است.‌

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا