مسکن و ساختمان

بیستمین اجلاس سراسری کانون انبوه سازان ایران برگزار شد

بیستمین اجلاس سراسری سالانه کانون انبوه سازان مسکن با حضور اعضای کانون از سراسر ایران آغاز شد.
 
بیستمین اجلاس سالانه کانون انبوه سازان مسکن ایران در مرکز برگزاری همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما با حضور اعضای کانون و مسئولان مربوط آغاز شد.
رئیس کانون انبوه سازان مسکن در ابتدای همایش گفت:تنها راه حل این مشکل ایجاد عقد قرارداد و تفاهم نامه با انجمن انبوه سازان است تا وعده‌ها داده شده محقق شود.

  به گذشته برگردیم و با نگاه انتقادی به خودمان و جامعه انبوه سازی بنگریم که ما با چه رویکردی برای خانه دار شدن که یکی از اساسی ترین و آرامش بخش ترین نگاه کردیم، به کجا رسیدم ؟
در ابتدای انقلاب با تقسیم زمین غیر کارشناسی و واگذاری آن ها به دهک ها ، شهرک های غیراستاندارد به وجود آوردیم.
دهه دوران ۶۰ و ۷۰ بحث مسکن استیجاری پیش آمد در مسکن استیجاری قدم هایی برداشته شد که در دولت نهم و دهم به مسکن مهر رسیدیم ،و بعد از آن به طرح قانون جهش تولید مسکن و نهضت ملی مسکن رسیدیم با هدف تولید سالانه یک میلیون واحد.
جمشید برزگر ادامه داد: تولید سالانه یک میلیون واحد برای همه اقشار شعار خوبی بود اما موفق نبوده،به دلیلی آنکه مشورت درستی صورت نگرفته .دوستان همه می دادند دو تا دیدار با انجمن های استانی با دو وزیر داشتیم و مسائل مطرح شد هم در دولت آقای رستمی و هم بذرپاش اما پیشنهاداتی ک دادیم ارجاع شد به کارشناسان وارجاع به کارشناسی یعنی هیچ نتیجه ای نمی توانی بگیری.انبوه سازان هم سرمایه دارند هم توان طراحی و هم توان اجرا دارند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی استان آذربایجان شرقی افزود: ما امروزه به ازای هر متر مربع ۲ میلیون تومان در پایین‌ترین منطقه برای ساخت عوارض پرداخت می‌کنیم .
عدم توجه به قوانین 
قوانینی در مجلس قوانینی در مجلس به عنوان حمایت از تولید جهش تولید رفع موانع تولید تصویب شد اما در عمل بهای چندانی به آنها داده نمی‌شود.
رئیس کانون انبوه سازان مسکن تصریح کرد: قانون ساماندهی و عرضه تولید مسکن می‌گوید: دولت موظف است با معافیت‌هایی از جمله معافیت مالیاتی با تسهیلات کم بهره کمک کند تا اقشار کم درآمد هم صاحب خانه شوند اما حمایت‌های چندانی از دولت دیده نشده.
 
خزایی دبیر کل اتاق بازرگانی بین المللی در این همایش گفت: اتاق بازرگانی بین‌المللی متفاوت از بازرگانی داخلی است اما در هر دو توجه به مسئله مسکن بسیار مهم است.
خزایی تصریح کرد: هم از نظر بین الملل هم از نظر آی‌سی‌سی،بدون حضور مالی و فنی و امکانی بخش خصوصی پیشرفت برنامه اسکان و حل مشکل مسکن در کشور غیر ممکن است.
وی در پایان افزود: پیشنهاد بنده این است که حتماً باید یک واحد جدا در اتاق بازرگانی برای ارتباط ارگانیک با سازمان ملل در مورد اسکان بشری وجود داشته باشد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا