مسکن و ساختمان

بوروکراسی اداری؛ به حل بحران مسکن نمی‌انجامد

علی رضا بنی‌صدر، سازنده:

علی رضا بنی‌صدر مهندس عمران و سازنده شاخص تهران در دومین اجلاس سازندگان و طراحان مشهد گفت: از سال ۸۳ فعالیت در صنعت ساختمان را به صورت گسترده شروع کردم. 

 وی افزود: روند اخذ پروانه ساخت و تشریفات اداری آن تا پایان پروژه،به دلیل بوروکراسی اداری که در ایران وجود دارد فی‌نفسه به یک پروژه و کابوس برای سازندگان تبدیل شده است. در پارسا سازه زیرمجموعه ای داریم که وظیفه اش پیگیری تشریفات اداری است و این موضوع امر غم‌انگیزی است.  صنعت ساختمان،صنعتی مادر است و باید در این شرایط اقتصادی با ازبین بردن بوروکراسی اداری کمک کرد این صنعت جان دوباره ای بگیرد. متاسفانه این معضل در بخش صنعت ساختمان سبب شده است که مردم نتوانند خانه دار شوند. 

صنعت ساختمان در ایران  به تحول عظیمی نیاز دارد. برای حل مشکل مسکن باید این صنعت به صورت زیربنایی متحول شود. سازندگان در هر نقطه از کشور با بوروکراسی اداری مواجه اند . سازنده به مردم تعهد تحویل مسکن را در تاریخ خاصی می دهد اما به دلیل این روندهای بوروکراتیک نمی تواند به قول خود پایبند باشد. از سوی ادارات مختلف، مدیریت های شهری فقط شاهد سنگ اندازی در راه سازندگان هستیم.  بحران مسکن به هیچ عنوان با این روندی که مدیریت شهری و دولت دارند حل نمی شود.

بنی‌صدر درباره تعامل بین معماران و سازندگان بیان کرد: معتقدم که سازنده و معمار نباید در کار هم دخالت کنند و البته این اتفاق زمانی رخ می دهد که هردو بهم اعتماد داشته و همفکر باشند.

این سازنده درباره در نظر گرفتن نیازهای افراد مختلف در پروژه هایش گفت: در تمامی پروژه هایی که اجرا کرده ایم سعی کردیم دسترسی برای اقشار مختلف به این فضا وجود داشته باشد مثلا استفاده از رمپ برای افراد توانیاب در کنار در نظر گرفتن دو لاین آسانسور که یکی از آنها مناسب افرادی است که ویلچر نشین هستند. یا در صورت ضرورت برای استفاده برانکارد. 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا