شهر

دو طرح جامع شهری در استان تهران تصویب شد

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی از تصویب طرح جامع باقرشهر و طرح جامع شهرک اعتمادیه شهریار استان تهران برای تکمیل زیرساخت‌های لازم شهری و تامین مسکن متقاضیان خبر داد.

«خسرو دانشجو»؛ معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام برگزاری ششمین جلسه شورا در سال جاری از تصویب دو طرح جامع باقر شهر و طرح جامع شهرک مسکونی اعتمادیه تهران خبر داد.

طرح جامع باقرشهر مصوب شد

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سیاست دولت تسریع در الحاق اراضی به محدوده شهرها با راهکارهای کارشناسی است، گفت: در نشست با نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های عضو شورای عالی شهرسازی و معماری مقرر شد تا برای تسریع در اجرای قانون جهش تولید مسکن و نهضت ملی، جلسات شورای در فواصل زمانی کوتاه‌تر و ساعات طولانی‌تری برگزار شود تا بدین ترتیب به موضوعات بیشتری پرداخته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه در تشریح تصمیمات اخذ شده در ششمین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری بیان کرد: طرح جامع باقرشهر در جلسه امروز با جمع‌بندی کمیته فنی شورای عالی و نظر موافق اعضای شورای عالی مصوب شد. شورای عالی شهرسازی و معماری با افزایش وسعت شهر باقرشهر برای تامین زیرساخت‌های و فضاهای شهری موافقت کرد. در همین خصوص مقرر شد تا افق طرح سال ۱۴۱۵ باشد و در این افق جمعیتی زمین‌هایی که به طرح جامع شهر الحاق شد به تامین زیرساخت‌ها، فضاهای خدماتی و سکونت شهروندان اختصاص یابد.

دانشجو تصریح کرد: تصویب طرح جامع باقرشهر می‌تواند به توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل آنها اعم از فضای سبز، فضاهای فرهنگی و دیگر موارد با پیگیری شهرداری و شورای شهر در بازه زمانی معینی کمک کند.

به گفته وی، نگرانی‌هایی در خصوص تامین آب، قرار گیری در کنار شهر تهران و احتمال تبدیل شدن آن به مراکز تجاری بزرگ با ایجاد ترافیک سنگین به شهر مطرح شد که مقرر شد تمامی این موارد پایش شود.

طرح جامع شهرک اعتمادیه تهران در منطقه شهریار مصوب شد

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: در نشست امروز شورای عالی شهرسازی و معماری طرح جامع شهرک اعتمادیه تهران در منطقه شهریار مصوب شد. این طرح در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن به تصویب رسید و مقرر شده تا با سقف جمعیتی ۳۰ هزار نفر هم پاسخگوی نیاز مردم به مسکن باشد و هم سرریز جمعیتی تهران در این شهر پاسخ داده شود.

دانشجو ادامه داد: مکان پیشنهادی شهرک اعتمادیه در شهریار با مساحت ۳۴۲ هکتار و سقف جمعیت‌پذیری ۳۰ هزار نفر در افق جمعیتی ۱۴۱۵ احداث خواهد شد. نظام تراکمی این شهرک نیز ۴ طبقه تعیین شده است. تلاش کردیم با تغییر الگوی ساخت به ۴ طبقه، سطح را برای تامین زیرساخت ها اعم از فضای سبز، فضاهای فرهنگی و سایر موارد آزاد کنیم.

به گفته وی، در تصویب این شهرک تاکید شده تا شبکه فاضلاب و سایر تاسیسات از جمله لوله‌کشی آب، و برق قبل از عملیات عمرانی ساخت واحدهای مسکونی در این شهرک تامین و احداث شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا