مسکن و ساختمان

مدیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران:

کاشی و سرامیک ایران به ۵۰ کشور دنیا صادر می‌شود

بهنام عزیززاده، مدیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران بیان کرد: کارخانجات کاشی و سرامیک کشور به‌خاطر برخورداری از تکنولوژی روز دنیا، قادر به تولید  محصولات با کیفیت جهانی هستند.

وی،ورود به بازارهای جهانی را برای تولید کنندگان این صنعت مهم  و با اهمیت دانست و گفت: باید توجه داشت که کاشی و سرامیک‌های تولیدی کشور به‌لحاظ کیفیت جزو محصولات تراز اول دنیا بوده  و به‌لحاظ حجم تولید و صادرات نیز در جایگاه پنجم دنیا قرار دارد.

به گفته مدیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران، بنابراین به‌لحاظ کمی و کیفی مشکلی پیش روی صادرات کاشی و سرامیک ایران قرار ندارد.

وی،محدودیت‌های نقل و انتقال، لجستیک و محدودیت‌های بانکی همچون بازگشایی ال‌سی (LC) و… را از جمله مسائلی دانست که ورود کاشی و سرامیک ایران به بازارهای جهانی را با چالش هایی روبه‌رو کرده است.

عزیززاده، با اشاره به صادرات ۴۰ درصدی کاشی و سرامیک ایران، اظهار داشت: سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک تولید شده که قریب به ۱۹۰ میلیون مترمربع صادر شده است.

مدیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک ایران با بیان اینکه ایران به ۵۰ کشور دنیا کاشی و سرامیک صادر می‌کند، تصریح کرد: کشورهای همسایه و برخی کشورهای اروپایی مقصد صادرات کاشی و سرامیک ایران هستند که بیشترین صادرات به عراق با ۷۲ درصد صورت گرفته  و امیدواریم در سال جاری میزان صادرات کاشی و سرامیک ایران افزایش یابد.

منبع چابک نیوز

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا