مسکن و ساختمان

مجید زارع‌پیشه، سازنده:

ساخت‌وساز در کرمان سخت‌تر از تهران است

مجید زارع پیشه، سازنده در شهرهای کرمان و تهران در گفتگو با صما بیان کرد: بین انبوه‌سازی و شخصی سازی مسائل متفاوت است. در حال حاضر ۱۵۰۰ واحد در کرمان در حال ساخت دارم که ذیل پروژه مسکن ملی است.

پیشتر در انبوه‌سازی مسکن مهر، نما سیمان و رنگ بود و برای پروژه نهضت ملی نما را با آجر قرمز نسوز کار می کنیم که بیشتر از قبل قرار مورد توجه مردم گرفته است.

در تهران پروژه های مختلف مسکونی داشته ام، از شخصی ساز تا مشارکتی. در پروژه مشارکتی به دلیل اینکه شرکا سلیقه های مختلفی دارند، کار سختر می شود و از طرف دیگر  معمولا افراد به قدرالسهم خود راضی نیستند و بیشتر از آورده خود در ملک می خواهند. در حالی که قدر السهم مهم است معمولا افرادی که ساختمانشان بَر بیشتری دارد، توقع دارند، مساحت مسکونی بیشتری دریافت کنند.

وی درباره فرق کار کردن در تهران و کرمان برای سازندگان گفت: در تهران نیروی متخصص زیاد است در بخش جوشکاری، لوله کشی …؛ اما در کرمان نیروی متخصص نداریم و امکانات کافی نیست؛ بنابراین ساخت و ساز سخت‌تر است.

زارع‌پیشه درباره رعایت ایمنی در ساختمان‌سازی گفت: خط قرمز ما مقاوم سازی است چه در انبوه‌سازی چه در مسکونی هم به دلیل وجدان کاری و هم به دلیل اینکه کرمان و تهران زلزله خیزهستند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا