مسکن و ساختمان

برای ساختمان‌های زیر ۴ طبقه نیازی به مجری نیست

مدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان مکلف به اجرای قانون حذف مجری برای ساختمان‌های زیر ۴ طبقه تا ۸۰۰ متر است.

به گزارش صما و به نقل از خبرگزاری صداو سیما، ایوب اسدالهی افزود: در تاریخ ۱۰ مرداد ماه در استانداری نشست هیات ۴ نفره تشکیل و تصمیم در جهت حذف مجری برای ساختمان‌های زیر ۴ طبقه تا ۸۰۰ متر گرفته و صورتجلسه شد.

 وی تأکید کرد: در تاریخ ۱۰ شهریور ماه موضوع حذف مجری قطعی و به سازمان نظام مهندسی جهت اجرا ابلاغ شد.

 اسداللهی با اشاره به برگزاری جلسه با دادستان همدان در جهت حذف مجری و پیگیری‌های صورت گرفته، تصریح کرد: متاسفانه طی یک ماه که از ابلاغ این موضوع می‌گذرد تاکنون اقدامی انجام نگرفته و همین امر باعث ساخت و ساز‌های غیر مجاز در سطح استان شده است.

 مدیرکل راه و شهرسازی همدان افزود: این موضوع از طریق هیات ۴ نفره ابلاغ شده و سازمان نظام مهندسی مکلف به اجرای آن است تا بیشتر از این شاهد تبعات منفی آن نباشیم.

مطالب پیشنهادی

‫۲ دیدگاه ها

  1. باسلام.در پاسخ به جناب اسدالهی رئیس راه و شهرسازی استان همدان
    رای دیوان عدالت اداری در خصوص مصوبه مذکور ابطال است که در شهریور ماه اعلام شده ومتاسفانه جناب اسدالهی هنوز به قوانین واقف نیستند که هیئت چهار نفره برابر قانون نمیتواند در خصوص حذف قسمتی یا تمامی مجریان تصمیم گیری نماید و خلاف قانون است.
    دستور وزیر نیز مبنی بر استفاده از مجری حتی برای یک متر ساختمان نیز به ایشان ابلاغ شده .

  2. امیدوارم رسانه وزین و پربار صما، درخواست رئیس انجمن مجریان ذیصلاح استان همدان را در خصوص مصاحبه برای رد مصوبه هیئت چهار نفره استان همدان و رد مصاحبه مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان در خصوص حذف مجری برای ساختمانهای زیر ۴سقف و ۸۰۰ متر با مستندات موجود که از سوی انجمن به رسانه صما ارسال خواهد شد سریعا جامه عمل بپوشاند.
    از سویی دیوان عدالت اداری و وزارت ادعا و مطالب مدیر کل راه شهرسازی همدان را در شهریور ماه ۱۴۰۱ رد و رای ابطال صادر شده که رای آن موجود است .
    از سویی برابر آیین نامه مقررات ملی ساختمان مبحث دوم و نیز رای های قضایی متعدد در استانهای مختلف واحد پیشگیری از جرم ، هیئت چهار نفره فقط در افزایش تعرفه مهندسان میتواند مصوبه بدهد واستاندار هم در صورت دستور ترک فعل انجام داده لذا بعید میدانم استاندار محترم همدان بخواهند فراتر از دستور وزارت وقانون عملی را انجام دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا