شهرمسکن و ساختمان

علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس:

جایگاه شرکت‌های بزرگ در بازار مسکن ایران کجاست؟

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به وضعیت نابسامان بازار مسکن و قیمت‌های افسارگسیخته مسکن و اجاره بها، گفت: اگرچه مجلس قانونی را باعنوان “جهش تولید مسکن” تصویب کرد تا از بن‌بست بازار مسکن عبور کنیم اما متاسفانه این قانون هنوز به درستی اجرایی نشده و دولت نتوانسته فعالانه این قانون را به منصه ظهور برساند لذا این کوتاهی سبب تاخیر در تولید مسکن شده که همین مسئله افزایش قیمت خانه و اجاره بهاء را به دنبال داشته است.

به گزارش صما و به نقل از خبرگزاری خانه ملت نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه در بسیاری از شهرها هنوز زمین برای پروژه مسکن مهر تهیه نشده است، افزود: این مسئله نشان می‌دهد اجزاء دولت با هم هماهنگ نیستند و اراده کافی برای به سامان رساندن بازار مسکن در میان لایحه‌های میانی و رو به پایین دولت برای انجام وظایف خود وجود ندارد.

وی ادامه داد: همچنین از آنجا که دولت فعلی هنوز کارگزاران دولت سابق را بر سر کار نگه داشته است و در این زمینه خانه تکانی جدی نکرده باید کارشکنی کارگزاران دولت قبل را به مسئله افزود و سوال این است چرا دولت مسئله به این سادگی را متوجه نمی‌شود؟!

سلیمی همچنین با اشاره به بکارگیری افرادی ناآشنا به حوزه مسکن در سطوح مدیریتی، اظهار کرد: زمانی که یک مدیرکل به مسائل مرتبط با مسکن آشنا نیست چطور می‌تواند برای حل مشکلات برنامه‌ریزی کرده و از خود خلاقیت نشان دهد؟! به همین دلیل اعتقاد دارم مدیریتی توانمند و اجرای مو به موی قانون می‌تواند مشکل بازار مسکن را حل کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تا زمانی که بازار مسکن برای سرمایه‌گذار جذاب نیست و سرمایه‌گذار این حوزه پیوسته با آینده مبهم رو به رو است از سرمایه‌گذاری خودداری خواهد کرد در حالی که در تمام دنیا شرکت‌های بزرگ مشکل مسکن را حل کرده‌اند اما معلوم نیست جایگاه شرکت‌های بزرگ در بازار مسکن ایران کجاست؟!

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا